Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásná Lída Baarová: Hitler ji chtěl do postele, přednost dala Goebbelsovi

Lída Baarová byla muži obletována
Lída Baarová byla muži obletována
Zdroj: Profimedia
Lída Baarová byla muži obletována

Byla krásná, talentovaná a muži jí leželi u nohou. Mohla mít každého, na kterého ukázala. Ona však chtěla okusit zakázaného ovoce a to se jí stalo osudným. Zanevřel na ni lid, příbuzní, přátelé, ale i sám velký vůdce Adolf Hitler. Vyplatily se jí pletky se zrůdným pohlavárem Třetí říše Goebbelsem?

Krásná herečka Lída Baarová dokázala víc, než kterákoliv jiná žena. Uhranula Hitlera a Goebbelse. Oba ji chtěli pro sebe a vůdce těžce nesl, že dala přednost kulhavému ďáblovi. Ten se do ní zbláznil natolik, že chtěl opustit rodinu a žít s ní. Hitler mu to však zakázal a říšský ministr propagandy ho poslechl. Baarové tak zbyly jen oči pro pláč.

Sice románek Lída dlouho popírala, ale nakonec se přece jen provalilo, že Goebbelse opravdu milovala a doufala, že ji čeká život po jeho boku.

Dokonce prý udala svého otce, když řekl, že nikdy nepřijme pod svou střechu takového vraha jakým byl kat lidických žen a dětí Frank. Hned poté ho zatklo gestapo. Baarové sestra se nechala slyšet, že to bylo opravdu na popud Lídy.

Baarová byla sice naivní, ale ráda si hrála s muži. Neměla však vlastní úsudek, tak ji vždy ovlivnil muž, ke kterému vzhlížela. To se jí však vymstilo a po válce s ní bylo americkou armádou nakládáno jako s kolaborantkou. Byla šestnáct měsíců zavřená na Pankráci a drsně vyslýchaná.

Za války byla hvězdou, následně vyvrhelem společnosti

Za války žila Baarová především v Německu, kde točila pro společnost UFA. Chodila s německým hercem Gustavem Fröhlichem a byla spokojená. Pak ale do ateliérů přišel na návštěvu Hitler s Goebbelsem. Oba na ní mohli oči nechat a pozvání na kávu na sebe nenechalo dlouho čekat.

„Hned druhý den jsem dostala pozvání k Hitlerovi. Čaj, na nějž jsem byla pozvána, se podával v Hitlerově bytě a přítomen byl jen jeho adjutant. Z rozmluvy nevyplývalo nic politického. Jen se ptal, kdo jsem, čím jsou moji rodiče, jaké mám plány do budoucna, jak se mi v Německu líbí a podobně. Že měl o mě jako muž zájem, jsem vycítila... První styk s Hitlerem pak vedl ke druhé schůzce, na níž jsme už byli sami. Jeho zájem byl větší, projevoval se však jen v konverzaci,“ prozradila ve svých pamětech Života sladké hořkosti.

Jenže Lída o Hitlera zájem neměla, imponoval ji Goebbels. Rozešla se kvůli němu s Fröhlichem a románek začal narůstat do takových rozměrů, kdy na něj přišla i Goebbelsova manželka Magda a šla si stěžovat Hitlerovi. Ten zakročil. Nejen, protože žárlil a chtěl Baarovou pro sebe, ale hlavně jeho ministr propagandy kašlal na funkci a nevěnoval se dostatečně povinnostem Třetí říše.

Přiznala se, že Goebbelse milovala a chtěla s ním žít

Barrová dostala varování, nesměla na veřejnost a začala trpět. Nakonec onemocněla. Říkala však, že jí to za to stálo, protože Goebbelse měla vážně ráda.

„Po rozmluvě u Hitlera volal mně Goebbels několikrát v noci, vysvětloval mi, že Hitler jeho paní uvěřil a že jeho námitky nevzal na vědomí, že neměl možnost mluvit a musel dát Hitlerovi slovo, že se zařídí podle jeho směrnic. Že jeho paní je úplný ďábel, že jeho život nemá smysl… Vícekrát jsem se s Goebbelsem už neviděla,“ stálo v pamětech.

Když byla po válce Baarová propuštěna z vězení, vdala se a emigrovala do Itálie, kde ještě natočila několik filmů. Nakonec však zemřela sama, opuštěná a se zlobou v srdci.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU