Líčením můžete podtrhnout svou krásu, je však důležité řídit se základními pravidly, které se odvíjí od tvaru vašeho obličeje, který dělíme do několika skupin.

Oválný tvar obličeje:

Podle obecného hodnocení krásy se jedná o nejideálnější tvar obličeje. Pokud přesto chcete konturovat, aplikujte tmavou konturovací barvu pod lícní kosti v souladu s jejich přirozeným tvarem.

V případě potřeby použijte tmavý odstín můžete využít i k optickému zúžení nosu. Světlou barvu aplikujte na střed čela, na oblast pod očima, na bradu a nos.

Z českých celebrit mají oválný tvar obličeje například modelka Petra Němcová, či Tereza Maxová.

Kulatý tvar obličeje:

V případě, že máte kulatý tvar obličeje, aplikujte konturovací barvu na ty části obličeje, které chcete opticky zúžit, tedy tomto případě na hrany obličeje. Linii veďte pod lícními kostmi, od uší pokračujte ke koutkům a od konce čelisti k bradě. Střed čela a oblast pod očima pak rozjasněte světlou barvou.

Inspirovat se můžete u Marty Jandové, Haliny Pawlovské či Jiřiny Bohdalové, které jsou majitelkami kulatých tváří.

Čtvercový tvar obličeje:

Dalším typem je čtvercový tvar obličeje. Ten vykonturujete jednoduše tak, že použijete tmavou konturovací barvu po stranách čela pod linii vlasů a na spánky. Dále pokračujte směrem dolů od vnějšího koutku oka ke koutkům rtů a následně až k bradě, čímž dosáhnete optického zúžení tváří.

Světlou barvu zde dejte pod linii vlasů, mezi obočí a do středu čela až ke kořeni nosu.

Čtvercový obličej mají Eva Herzigová, Petra Černocká, či Simona Krainová.

Dlouhý tvar obličeje:

U dlouhého tvaru obličeje tmavou barvou vykonturujte čelo – podél linie vlasů až ke spánkům. Poté tmavou barvu aplikujte na bradu, abyste opticky obličej zkrátili. Dále zjemněte lícní kosti, opět pomocí stínování. V případě potřeby opticky zužte nos světle hnědým odstínem. Aby vaše tváře vypadaly plnější, naneste na ně světlý odstín.

Inspirovat se můžete u Adély Vinczeové, Ani Geislerové, či Tatiany Dykové.

Srdcovitý tvar obličeje:

Posledním typem je tvar srdce. U něj tmavý odstín veďte lehce podél u linie vlasů, začněte rozšiřovat na spáncích a po stranách lícních kostí. Opět můžete sáhnout i po kontuře nosu. Světlý konturovací odstín aplikujte na střed čela a brady a také pod oči.

Srdcový obličej má z českého showbyznysu třeba herečka Martha Issová, Aneta Langerová, či Dagmar Havlová.

Pravidelná péče je základ

O svou pleť byste se měla pravidelně starat, zvláště pak po padesátce se ovšem neobejdete bez kvalitních odličovadel, peelingů, sér, krémů proti vráskám a v první řadě SPF ochrany.   

Na noc se namažte hutným krémem, díky čemuž pleť krásně vyživíte. Pod make-up se naopak hodí lehké hydratační produkty, které vás rozzáří. Použít můžete také podkladovou bázi, která pleť nejen rozjasní, ale i vypne.  

Je nutné si uvědomit, že vrásky nelze zakrýt make-upem. Větší vrstvou naopak ještě zvýrazníte nedostatky, zkuste proto pro sjednocení pleti tónovací či lehounký hydratační make-up pro zralou pleť. Naneste ho prsty, štětcem, či navlhčenou houbičkou.

Na zakrytí pigmentových skvrn nebo kruhů pod očima pak použijte lehký krémový korektor.

Zdroje: Receptář, Pro Ženy, Novinky

Související články