Předejít problémům s kůží se dá už ve velmi mladém věku. Prevence je základ všeho. Důležité je vybírat si správnou kosmetiku a o pleť pečovat už v mládí. Přečtěte si, jakých nejčastějších chyb se po padesátce vyvarovat.

Pleť

Zapomínáte na UV filtr: Mnozí se mylně domnívají, že slouží jen k ochraně při opalování. Tato informace není ovšem zcela pravdivá. Krém s menším UV faktorem je dobré používat každý den. Doporučuje se ho aplikovat před hydratačním krémem.

Vaše pleť je suchá: Pokožka a to především ta nad padesát let bývá podstatně sušší než v mladším věku. Je proto dobré dát si pozor na to, jakou podkladovou bázi si vybíráte. Doporučuje se krém na mastnější bázi obohacenou o kolagen. Bázi se nebojte nanést i na tmavé kruhy pod očima.

Špatné nanášení korektoru: Na předchozí krok navazuje i správné nanášení korektoru na zmíněné kruhy po očima. Pokud chcete docílit při aplikaci korektoru co nejvíce přirozeného výsledku, korektor musí na pleti vypadat co nejpřirozeněji. Dokonalému očnímu okolí pomohou například hydratační masky.

Tvářenka: Beauty trendem posledních měsíců jsou multifunkční líčidla. Patří mezi ně například i krémové tvářenky. Jejich využití je opravdu široké. Můžete je použít jako tvářenku, oční stíny nebo rtěnku. Dejte si ovšem pozor na správný výběr odstínu. Tmavý tón dodá vaší tváři zbytečnou přísnost.

Nulové návyky: Mezi největší chybu v péči o pleť dochází v moment, kdy se zapomenete odlíčit. Během noci dochází k regeneraci buněk, pokud se tedy neodlíčíte, narušujete tento proces. Po odstranění make-upu nezapomínejte na nános nočního krému.

Oči:

Tmavé stíny: Nejčastější chybou, kterou ženy při líčení očí po padesátce dělají, je používání příliš tmavých očních stínů. Použití takových stínů může přidat ještě opticky na věku. Vhodnou volbou jsou pro vás naopak jemné stíny v odstínu nude barev. Dávejte si také pozor na jejich texturu. Doporučuje se použít krémové stíny na místo práškových. Lépe se rozetřou po kůži a neshlukují se tak ve vráskách.

Příliš tenké obočí: Husté obočí je v posledních letech velkým trendem. Působí velmi přirozeně a dodává tak své nositelce přirozený šmrnc. V případě, že nejste majitelkou hustého obočí a musíte si ho dokreslovat, dávejte pozor na správný výběr odstínu tužky či stínu na obočí. Vždy spíše volte světlejší variantu odstínu. Příliš tmavé obočí z vás udělá zbytečně starší a přísnější ženu.

Tvrdé linky: Oblíbeným prvkem v líčení u žen každého věku jsou oční linky. Vzhledem k tomu, že jsou výrazné samy o sobě, je dobré si dát na jejich aplikaci velmi záležet. Jde především o správnou techniku líčení. Při aplikaci nadzvedněte bradu, dívejte se dolů a udělejte tenkou linku. Díky této technice navíc protáhnete i oční víčka, což bude působit více přirozeně. Zapomeňte ovšem na linky na spodních víčkách. Tento trend sluší jen malému procentu žen. Aplikací linky na spodní víčka si oko opticky zmenšíte.

Rty

Správný odstín: I u rtů je méně více. Hlavním pravidlem je, že pro denní líčení je vhodné mít jen jemný, pečující lesk nejlépe v přírodním odstínu. Dobrým trikem na krásné rty jsou oblíbené lesky se zvětšujícím efektem. Ocení ho především ty ženy, které potřebují své úzké rty alespoň na efekt zvětšit.

Pro ženy padesát plus platí dvojnásob důraz na péči o pleť. Bez hydratované pleti to zkrátka nepůjde. V líčení je důležité především pravidlo méně je více a kvalita produktů.

Heidi Janků, Kateřina Brožová i Lucie Bílá jsou dlouhodobě vzorem pro ženy, které se chtějí umět hezky nalíčit. Inspirujte se jimi také.

Zdroje: Lifee, Proženy, Femina

Související články