S přibývajícím věkem je dobré obměnit nejen šatník, ale i své make-up rituály. Pleť je v padesáti jiná než ve třiceti a tak se jí zkuste přizpůsobit. Vše začíná u dokonalé péče o pleť.

Stárnutí pletí znamená i to, že je pleť více sušší. Tvoří se vrásky a nastává změna pigmentace. Největším základem péče o pleť je proto dokonalá skincare rutina. Na krémech se opravdu nevyplatí šetřit. To stejné platí i u odličovadel a SPF ochrany, na které ženy často zapomínají. Na noc zase nezapomínejte používat hutný noční krém.

Make-up

S věkem jde ruku v ruce i zvětšující se počet vrásek. To je hlavní důvod, proč je důležitá správná volba krycího make-upu. Zkuste sáhnout po tónovacích krémech, které nejsou pro zralou pleť tolik hutné. Obzvlášť pozor si dejte při výběru tvářenky, rozjasňovače a bronzeru. Vyhněte se pudrovému složení, které nelichotí vráskám. Lepší volbou jsou krémové produkty, které lépe splynou s pletí.

Oči

Pokud se vám věkem mění i hustota a tvar obočí, je na čase začít používat produkty i na něj. Správnou volbou je mikro tužka na obočí, kterou si jemně doplníte chybějící místa. Na závěr zafixujte chloupky řasenkou na obočí. Tímto závěrečným krokem docílíte dokonale přirozeného výsledku.

Při líčení očí se neobejdete bez kvalitní řasenky. Samotnému nánosu ovšem předchází natočení řas kleštičkami. Pokud chcete své oči ještě více zvýraznit, nad horní řasy nakreslete tenkou oční linku. Oblíbeným trikem celebrit je i tužka na oči v tělové barvě. Tu si celebrity dávají na spodní vnitřní linku. Oči tak jsou větší a zářivější.

Rty

Hydratace a plnost mizí s věkem i u rtů. Proto je na čase začít používat konturovací tužky na rty. Nejlepší zvětšující efekt dokážete vytvořit krémovou rtěnkou, která je o dva odstíny tmavší než vaše přirozené rty. Jako poslední vrstvu dejte na rtěnku trochu bezbarvého lesku na rty. Výsledný efekt stojí opravdu za to. 

Zdroje: ProŽeny, ŽenaIn

Související články