I když máme herečku Libušku Šafránkovou spojenou s celoživotním partnerem Josefem Abrhámem, pojilo ji velké přátelství i s jinými muži. Mezi její nejlepší přátele patřil Zdeněk Svěrák, který ji často obsazoval do svých filmů, či Jaromír Hanzlík, se kterým se sblížila při natáčení komedie Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Oba tito muži zanechali hlubokou stopu v hereččině srdci a vždy, když se s nimi někde setkala, byla velmi ráda. O jejím vztahu s Hanzlíkem se dokonce spekulovalo, že není jen kamarádský, herečka prozradila, jak to mezi nimi tenkrát bylo.

„Jaromír na mě udělal ohromný dojem. Obdivovala jsem ho. V té době už byl Pan herec, viděla jsem všechna jeho představení na Vinohradech, kam mě pořád zval. Nechodili jsme spolu, ale líbil se mi,“ prozradila kdysi v rozhovoru pro iprima.cz.

V Účastnících zájezdu ji nahradil Klepl a Holubová

S Hanzlíkem se měla objevit i v komedii Účastníci zájezdu, což bohužel neklaplo a nahradil je neméně skvělý herecký pár ve složení Eva Holubová a Bohumil Klepl.

„Z produkce nám tenkrát zavolali docela narychlo a řekli, že ty naše role měly původně hrát Libuška Šafránková a Jaromír Hanzlík. Říkala jsem si: ‚Ty vole! Nahradit Tři oříšky pro Popelku? Já, kterou chtěli vyhodit z DAMU, že není žena, která kvete? Že jsem málo slovanskej typ? Tak to je výzva,‘“ vzpomínala v rozhovoru Holubová.

Kromě Hanzlíka ji zbožňoval i další filmový velikán. Nebyl to nikdo jiný než Zdeněk Svěrák, který ji obsazoval do filmů s pravidelností. Díky němu se objevila ve snímcích jako Vesničko má středisková, Vrchní, prchni!, Obecná škola či Kolja. Většinou mu hrála manželku či partnerku. Byla v jeho životě velmi důležitá, proto její skon velmi těžce nesl.

Hanzlík ani Svěrák na pohřeb Popelky nedorazili

„Byla to mimořádně nadaná herečka, která uměla dojmout i rozesmát. V Koljovi, Obecné škole nebo ve filmu Jára Cimrman ležící, spící jsme tvořili pár, ale asi nejraději ji mám ve scéně, když počítá žárlivému manželovi v podání Petra Čepka, jak dlouho vydrží na jedno nadechnutí pod vodou,“ svěřil se se svým vztahem k ní Zdeněk Svěrák.

O to více bylo překvapivé, že ani jeden nedorazil na její pohřeb. Na mši svatou byla pozvána jen nejbližší rodina a blízcí, což oba muži bezesporu byli. Byli tedy také mezi pozvanými. Ani jeden z nich však nedorazil. Nechali se slyšet, že jim pohřby nedělají dobře a ten by pro ně byl obzvláště těžký.

Související články