Odchod Libuše Šafránkové nadále zůstává skutečností, ze které se nikdo jen tak nevzpamatuje. Její fanoušky a příznivce by bezesporu zajímala příčina hereččina úmrtí, která ovšem nadále zůstává, alespoň tedy pro veřejnost, neznámá. Šafránková v roce 2014 bojovala s rakovinou plic, a často se proto spekuluje o tom, zda se nemoc nevrátila. V den svých osmašedesátých narozenin byla herečka převezena do nemocnice a jen dva dny nato její syn Josef zveřejnil devastující zprávu o jejím úmrtí.

Příčina se stále neví

Co stojí, potažmo mohlo stát za hereččiným náhlým skonem, rodina oblíbené herečky neprozradila. Jediný, kdo promluvil, je její sestra Miroslava. „Asi mi nebudete věřit, ale ani já dodnes nevím, co se stalo. Bylo to tak nečekané. Volala jsem synovci, ale on mi také nebyl schopen nic říct. Víte, já si myslím, že to ještě nevědí ani lékaři, že to zkoumají,“ uvedla podle CNN Prima News před pár dny Miroslava pro Blesk.

Náhlá úmrtí přitom rodinu Šafránkových provází již mnoho let. Otec Libušky a Mirky zemřel v pouhých šestapadesáti letech v roce 1984 na otravu krve. Maminka obou sester se dožila požehnanějšího věku, podle Aha! ovšem ani v jejím případě nešlo o přirozenou smrt. Matka dvou dcer se totiž potýkala s několika zdravotními problémy, které byly následkem těžké dopravní nehody.

Obrovská chuť žít

Libuše Šafránková milovala svou rodinu a v posledních letech měla právě díky ní obrovskou chuť žít. „Nikdo netušil, že už se domů nevrátí. Nikdo to nečekal. Vůbec nikdo z nás nebyl připraven, že by mohla takto náhle odejít. Když o tom ale teď tak přemýšlím, tak jsme na to připraveni být mohli. Nikdo si nedokáže představit, co si chudák musela – zvlášť poslední dobou – prožít,“ uvedla ještě Miroslava, a nepřímo tak poukázala na několik problémů, se kterými se herečka v posledních dnech svého života potýkala.