Padesát let uteklo jako voda a Pavel Trávníček nemůže uvěřit, že jeho životní role prince se natáčela před půl stoletím. „Jak říkají Němci: Padesát let? Neuvěřitelné! A to platí samozřejmě i v češtině. Nedá se s tím nic dělat, takový je život, takový je svět a já myslím že to je výročí radosti, protože který film vydrží tak dlouho? Buďme rádi, že ho máme,“ svěřil se Blesku.

Ačkoliv už herc plánoval užívat zasloužený klid a pracovní nabídky odmítal, jubileum Popelky ho přesvědčilo vyrazit do Německa. „Výročí mě přesvědčilo a taky manželka. Sice to vypadá smutně padesát let, ale ten film si tuto oslavu určitě zaslouží a i všichni kdo v něm hrála. Ta cesta té pohádky nebyla jednoduchá,“ míní Trávníček, kterého ještě čekají před velikou akcí náročné jazykové přípravy.

„Německy se musím učit, čeká mě v Drážďanech dvacet tisíc lidí, mám z toho trému, budu to moderovat v němčině,“ přiznal lehké obavy.

Libuška byla skromná

I když roky plynou rychlostí blesku, Pavel Trávníček má stále na natáčení Tří oříšků pro Popelku živé vzpomínky. Jednou z nich je prý bezesporu zimní období. Lehce oděný herec v kostýmu často musel hodiny mrznout na place, což mu utkvělo v paměti.

„Vzpomínky mi evokují hlavně moje mládí a zimu a další pohádka Třetí Princ, ta se taky točila v zimě…,“ přiznal Trávníček dojatě a na závěr prohodil pár slov o své kolegyni Libušce Šafránková.

„Libuška si tu slávu tolik neuvědomovala. Ve skrytu svého já byla velice skromná, ale dneska bychom ji k tomu výročí určitě přemluvili a zářila by tu, protože taková Popelka se rodí jednou za sto let,“ uzavřel oblíbený pohádkový princ.

Související články