Poslední rozloučení s herečkou Libuškou Šafránkovou probíhalo v pátek již od desáté hodiny. Do 14 hodin se konalo veřejné rozloučení před spořilovským kostelem sv. Anežky České, poté v 16 hodin začala soukromá zádušní mše.

Na mši dorazila hereččina rodina, kolegové z branže a nejbližší přátelé. Přítomní ji ovšem mohli sledovat i na obrazovce umístěné přímo na kostele.

Zhruba hodinu a půl před začátkem zádušní mše dorazil na místo zdrcený herec Jan Kačer, který v pondělí přišel o svou manželku Ninu Divíškovou a bylo na něm vidět, jak emotivně celou situaci prožívá. Bohužel to nebyl jediný smutný pohled, jenž na smuteční hosty čekal.

Josefa Abrháma přivezli na vozíčku, jeho vzhled všechny vyděsil

Pět minut před samotným obřadem dorazila před kostel na Spořilově dodávka s černými skly. Z ní bodyguardi vyndali za přísné ochrany před paparazzi fotografy invalidní vozík a umístili na něj vdovce Josefa Abrháma.

Herec byl na veřejnosti po dlouhé době a jeho pohublý vzhled všechny přítomné vyděsil. Nepřítomný pohled odrážel smutek, který Abrhám nyní pociťuje.

Velice emotivně prožíval pohřeb také jediný syn Libušky Šafránkové, Josef Abrhám mladší. Ten se neubránil slzám, stejně jako pro zbytek rodiny je pro něj totiž náhlý odchod jeho milované maminky obrovským šokem. Nechyběla samozřejmě sestra zesnulé herečky Miroslava Šafránková. Ta během celého pohřbu usedavě plakala a poté dlouze klečela na zemi a modlila se za Libuščinu duši.

Trapas Ondřeje Vetchého: Dorazil pozdě, mluvit za něj musel Hrušínský!

O pořádnou ostudu během pohřbu Libuše Šafránkové se postaral Ondřej Vetchý. Příbuzní zesnulé herečky ho požádali o pronesení proslovu, když ho ale v kostele vyzvali, nebyl zde vůbec přítomen, jelikož dorazil pozdě. Proto za něj musel zaskočit jeho kolega Jan Hrušínský, aby vyplnil trapné ticho.

Když herec konečně dorazil, odříkal předem připravený proslov, ve kterém se pustil do komentování politického dění, ačkoliv rodina odmítla udělat z posledního rozloučení politickou kampaň a politikům na pohřeb zakázala vstup.

Mnohem lépe si vedla bývalá první dáma Dagmar Havlová. Ta pojala svou řeč vtipně, a dokonce dokázala zdrceným smutečním hostům na chvilku vykouzlit úsměv na rtech. Uložení ostatků Libuše Šafránkové do rodinného hrobu proběhne příští týden na hřbitově ve Šlapanicích, odkud herečka pocházela.

Informace přinesl Blesk.