Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vše jak má být: Libuše Šafránková bude mít na náhrobku zásadní údaj

Libuše Šafránková, Josef Abrhám
Libuše Šafránková, Josef Abrhám
Zdroj: Profimedia
Libuše Šafránková, Josef Abrhám

Přestože byla známá hlavně pod svým rodným příjmením Šafránková, představitelka Popelky se od svatby s Josefem Abrhámem úředně jmenovala Abrhámová. A přesně toto příjmení se objeví i na jejím náhrobním kameni na rodinném hrobě ve Šlapanicích u Brna. 

V pátek 25. června proběhlo v Praze na Spořilově v kostele sv. Anežky veřejné rozloučení s legendární herečkou Libuší Šafránkovou i její pohřeb. Přesně o týden později se v jejích rodných Šlapanicích u Brna uskuteční zádušní mše a uložení ostatků do hrobu. Představitelka nezapomenutelné Popelky tak spočine v jednom hrobě společně se svými rodiči. Na hřbitově už proto probíhají náležité práce. Kameník podle Blesku s odkazem na Aha! popsal, jak upravil náhrobní kámen. 

Renovace a očištění

Na páteční zádušní mši a uložení urny bude hrob Šafránkových jako ze škatulky. V první řadě bylo potřeba odstranit částečně kryté betonové desky. „Její urna bude pod nimi. Betonové desky ji budou chránit před případnými nenechavci,“ uvedl podle Blesku hrobník, který měl přípravu hrobu na starosti. Renovací místa hereččina posledního odpočinku strávil několik hodin. „Na renovaci nápisů se nejdříve použije bílá barva a na ni se nanese stříbro. O zlatou barvu neměla rodina zájem,“ přiblížil ještě kameník přání rodiny. 

Kromě opravy stávajících vepsaných jmen se pod nimi objevilo i jméno nové, a to Libuše Abrhámová, rozená Šafránková. Právě Abrhámovo příjmení nosila herečka od své svatby s Josefem Abrhámem, která se uskutečnila v roce 1976. Jméno Libuše Abrhámová se stalo jejím úředním, veřejnost ji však znala hlavně pod příjmením Šafránková. 

Na veřejné rozloučení dorazily stovky lidí

Smuteční události na pražském Spořilově v kostele sv. Anežky se zúčastnilo mnoho lidí, kteří chtěli Šafránkové vzdát hold, zapálit svíčku či položit květinu. Herečka měla nejen v Česku, ale i ve světě spoustu fanoušků, kteří se z jejího náhlého úmrtí stále nemohou vzpamatovat.

 

Ti mají teď strach i o jejího manžela Josefa Abrháma, který se již delší dobu potýká s mnoha zdravotními problémy. Na veřejnosti se objevil po dlouhé době právě na pohřbu svojí milované Libušky, seděl na invalidním vozíku a byl velmi pohublý. Snad nyní v péči rodiny najde potřebný klid a sílu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU