Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Libuše Šafránková a její dechberoucí krása: Nejkrásnější fotky z mládí

Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
Zdroj: Profimedia.cz
Libuše Šafránková

Libuška Šafránková byla jednou z nejkrásnějších hereček své generace a svůj šarm si dokázala udržet až do samého konce. Herečka ze sebe vyzařovala neuvěřitelný klid a dobrou energii, čímž si získala srdce tisíců diváků. Pojďte si hvězdu připomenout v naší galerii.

Libuška Šafránková odmalička tíhla k divadlu a hraní a její talent brzy objevili filmoví režiséři, díky kterým se rychle stala uznávanou hvězdou.

Za svou kariéru stihla herečka ztvárnit desítky rolí ve filmech i divadelních představeních, mezi její nejslavnější ale rozhodně patří Popelka. Princezny pak hrála Šafránková několik let, díky svému vzhledu pro to byla jako stvořená.

Princ a Večernice, Třetí princ, Sůl nad zlato… Prakticky každá pohádka, ve které se Libuška objevila, se stala pro český národ klasikou a neumíme si bez nich představit například vánoční svátky.

Šafránková ale nebyla jen krásnou tváří, dokázala se zhostit i komediálních rolí, nenuceným a přirozeným projevem dokázala diváky i skvěle pobavit.

Naposledy si zahrála v roce 2014 ve filmu Jak jsme hráli čáru. Herečka se pak kvůli vážné nemoci stáhla do ústraní. Rakovinu plic prodělala úplně potají, o diagnóze se veřejnost dozvěděla až poté, co ji porazila. Velikou oporou byl pro hvězdu její manžel Josef Abrhám, který vždy stál po jejím boku.

Poslední roky se Šafránková věnovala převážně svým vnoučátkům a netajila se tím, že ji právě životní role babičky velmi naplňuje.

Smrt Libušky Šafránkové byla pro veřejnost obrovským šokem, jelikož nikdo netušil, že má zdravotní problémy. Dva dny před osudným dnem ještě stihla s rodinou oslavit své 68. narozeniny.

I když už Šafránková není mezi námi, zůstalo po ní mnoho děl, díky kterým se stala nesmrtelnou. Pojďte si s námi připomenout nejkrásnější českou herečku, která oslnila celé generace. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky