Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Popelka Libuše Šafránková si musela Abraháma vybojovat na slavné zpěvačce

abrham
abrham
Zdroj: profimedia

Již více než čtyřiačtyřicet let tvoří herci Libuše Šafránková a Josef Abrhám jeden z nejkrásnějších a nejstabilnějších párů českého šoubyznysu. Jejich manželství nikdy nepoznamenal žádný skandál a spokojenost je provází dodnes. Vše je téměř bezchybné, avšak začátek jejich vztahu hodně bolel jinou slavnou zpěvačku a herečku.

Diváci mají herečku Libuši Šafránkovou už navždy spjatou s postavou krásné Popelky ze stejnojmenného snímku, bez kterého si spousta lidí už nedokáže představit Vánoce. Na svém kontě má však i spoustu dalších, neméně zajímavých rolí. Její manžel rovněž patři k herecké elitě českého filmového světa. Josef Abrhám vynikal ve filmech jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero či seriálu Nemocnice na kraji města. Před kamerou se objevili i spolu, a to ve filmu Svatební cesta do Jiljí.

Oba dodnes patří k nejobsazovanějším hercům a jsou mezi diváky stále populární. Stejně tak tvoří oblíbený pár, který i po letech společného soužití září štěstím a láskou. Přestože se jim zdárně vyhnuly jakékoliv skandály, začátek jejich vztahu byl velmi zajímavý. Libuše Šafránková totiž svého  budoucího manžela přebrala zpěvačce a příležitostné herečce Nadě Urbánkové. Právě ona totiž byla Abrhámovou první velkou životní láskou.

Libuška Šafránková omládla jako zázrakem. Jen před několika měsíci byla odkázána pouze na svého manžela Josefa Abrháma, který za ni vyřizoval všechny věci. Libuška Šafránková omládla jako zázrakem. Jen před několika měsíci byla odkázána pouze na svého manžela Josefa Abrháma, který za ni vyřizoval všechny věci. Zdroj: Profimedia.cz

V té době tvořili Josef Abrhám a Naďa Urbánková pár osm let, o to bolestivější musel rozchod pro Naďu Urbánkovou být. Dnes na svého bývalého partnera však vzpomíná s lehkostí. „Josef je báječný, velmi vzdělaný, plachý, ale taky má smysl pro humor. Ono se říká, že v posteli se člověk moc nenasměje, ale my jsme si vymýšleli takové ptákoviny, že jsme se opravdu bavili pořád,” nechala se herečka slyšet pro magazín Sedmička. 

Tenkrát Josefovi dlouho trvalo, než se rozhodl, kterou z osudových žen nakonec zvolí. Nějakou dobu totiž udržoval vztah s oběma. Libuše Šafránková si jej vyhlédla v Činoherním klubu, kde měli oba angažmá. Po čase prý podle magazínu Sedmička Urbánkové prozradila Helena Růžičková, že si prý Šafránková Josefa vyhlédla. Při jejich prvním setkání na něj prý doslova ukázala prstem se slovy: „Toho si vezmu!”

A jak Šafránková řekla, tak se také stalo. Své „ano” si s hercem řekli v roce 1976 a o rok později se jim narodil syn Josef. S odstupem času sama Naďa Urbánková uznala, že je filmová Popelka, narozdíl od ní, pro Abrháma skutečně ta pravá. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU