Takřka půl století byli nerozlučnými parťáky v osobním i pracovním životě. Poprvé se potkali v Činoherním klubu, když bylo Šafránkové pouhých dvacet let. Tam na ni mimochodem pějí ódy.

„Za svůj dlouhý divadelní život jsem se v Čechách, a všechny drahé kolegyně ať mi prominou, nesetkal s větším divadelním talentem, než jakým je a v mé mysli navždycky zůstane Libuše Šafránková,“ napsal na stránkách divadla ředitel Vladimír Procházka.

O třináct let starší Abrhám ji na zkouškách zcela uhranul. Jemu se prý líbilo, že nedělá žádné chyby. Problém byl, že v té době ještě chodil se zpěvačkou Naďou Urbánkovou. Ta se o Abrhámově záletnictví dozvěděla od své kadeřnice. I když ji to tehdy velmi bolelo, dnes už oběma odpustila. Oni k sobě zkrátka patřili. To ostatně tvrdí i samotná Urbánková.

Téměř půl století spolu

„Já jsem si Libušky velice vážila, stejně tak Josefa. Po čase jsem pochopila, že to byli lidi, kteří k sobě neuvěřitelně patřili. Oni si byli nesmírně podobní, talentovaní, byli prostě ideální. Josefovi je teď asi hrozně. Patřili k sobě,“ řekla pro TN.cz Urbánková.

„Viděla jsem ve středu nějaké záběry, kde seděli, koukali na sebe. Oni si byli tak podobní! Strašně podobní, že prostě nebylo možné, aby spolu nebyli. Myslím si, že to byla boží vůle, aby se ti dva setkali a byli spolu,“ dodala. Nenávidět zapomněla. Jejich láska to překonala.

Josef Abrhám a Libuše Šafránková spolu nejen žili, ale i pracovali. Objevili se společně ve filmech Vrchní, prchni!, Svatební cesta do Jiljí nebo Přijde letos Ježíšek?. Je proto otázka, jak Josef Abrhám snese takovou ztrátu, jakou je smrt osudové ženy.