Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šafránková a Abrhám: Jak přemlouvali režiséry, aby mohli hrát spolu?

Libuše Šafránková a Josef Abrhám
Libuše Šafránková a Josef Abrhám
Zdroj: Profimedia
Libuše Šafránková a Josef Abrhám

O tom, že k sobě herečka Libuše Šafránková a herec Josef Abrhám osudově patřili, nemůže být pochyb. Nejenže se za celý život neobjevil jediný skandál, který by otřásl jejich manželstvím, ale trávili spolu spoustu času i na place, kde si také velmi rozuměli. Prý dokonce možnost hrát spolu vyhledávali a požadovali.

Krásná herečka Libuše Šafránková, která před několika dny zemřela, si svého manžela vzala už roku 1976 a od té doby bez sebe nedali ani ránu. V českém showbyznysu by se snad nenašel pár, který by byl stabilnější. 

Dokonce se říká, že se dohodli, že budou mít podmínku hrát ve filmech společně. Pokud by se nenašla role i pro toho druhého, nevzali by ani tu svou. Jednou o tom dokonce promluvil pro Blesk.cz režisér František Filip.

„Určitě chtějí být obsazováni spolu. Jsou ale decentní, neprosazují to ošklivě.“ Sám měl manžele společně před kamerou v seriálu Cirkus Humberto nebo Náhrdelník. Věděl, že nemá důvod na podmínku nepřistoupit, na place jim to totiž klapalo stejně dobře jako v manželství.

Mnoho režisérů respektovalo jejich podmínku

Mnoho režisérů tak jejich přání respektovalo, a manželé si spolu zahráli ve filmech jako Svatební cesta do Jiljí, Vrchní, prchni!, Jubileum, Dokonalý muž, dokonalá žena, Jak je důležité míti Filipa či Všichni moji blízcí. 

Poslední film, ve kterém si legendární pár zahrál bok po boku, byl vánoční snímek Přijde letos Ježíšek? z roku 2013. Byl to vůbec poslední film, ve kterém si Libuška zahrála, než se dozvěděla o zákeřné nemoci a stáhla se z veřejného života.

Existovali ale také režiséři, kteří si do své práce mluvit nenechali, a hercům vstříc nevyšli. Jedním z nich byl Jaroslav Dudek, který natočil legendární seriál Nemocnice na kraji města. Ten chtěl do role doktora Blažeje obsadit právě Abrháma, který však toužil hrát po boku své ženy. Dudek o tom ale nechtěl ani slyšet a obsadil do role Alžběty Elišku Balzerovou. Šafránková to tenkrát vysvětlila tak, že hrát nemohla, protože byla těhotná. Proslýchá se ale, že ji tam režisér prostě nechtěl.

Vorlíček a Dudek měli svůj názor na obsazení páru

Další, kdo by prý pár na plátně nespojoval, byl Václav Vorlíček. Ten s Libuškou natočil pohádku Tři oříšky pro Popelku, která z ní udělala hvězdu doma i ve světě. Naštěstí o roli prince nemusel tenkrát polemizovat, v té době totiž Šafránková s Abrhámem ještě nebyli spolu. Abrhám tenkrát žil s Naďou Urbánkovou. Ale i kdyby prý spolu byli, Vorlíček by Josefa neobsadil. Trávníček byl podle něj skvělou volbou.

Nyní už si spolu manželé bohužel nikdy nezahrají. Libuška Šafránková totiž 9. června 2021 vydechla naposledy. Podlehla těžké nemoci, se kterou dlouho statečně bojovala.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU