Byla krásná, vlídná a mezi diváky i kolegy velmi oblíbená. Úsměv herečky Libuše Šafránkové dokázal rozzářit i ta nejtemnější zákoutí a lidé jej milovali stejně jako samotnou představitelku Popelky. Je známo, že herečka byla hluboce věřící a velmi ráda navštěvovala kostel sv. Anežky v Praze na Spořilově. Právě tam se bude konat v pátek 25. června i její pohřeb.

Jakub Sadílek, farář z kostela sv. Anežky, se s Libuší Šafránkovou často potkával. Byl pro ni i skvělým přítelem a zároveň se stal jedním z posledních lidí, kteří měli možnost úsměv půvabné herečky spatřit. Při příležitosti oslavy jejích osmašedesátých narozenin ji totiž navštívil.

Paní s hlubokou duší

Farář Sadílek se s Libuškou seznámil právě v jejím oblíbeném kostele. „Postupně se z toho vyvinulo přátelství a stal jsem se jejím zpovědníkem. Aktivně se účastnila bohoslužeb i kulturního dění ve farnosti,“ uvedl Sadílek podle Blesku v rozhlasovém rozhovoru. „O blízkém přátelství, jako bylo mezi námi, se nedá moc podrobně mluvit, to zůstalo skryto v srdci. Ale budu si ji navždy pamatovat jako šarmantní paní s hlubokou duší, která milovala svoji rodinu,“ svěřil se kněz.

„V posledních letech života jí velmi záleželo na přibližování se k Ježíši. Přičemž se nebála se svou nemocí otevírat i některá náročná témata víry,“ dodal ještě Jakub Sadílek, který se za Šafránkovou vydal v den jejích narozenin, přičemž vůbec netušil, že ji vidí naposledy. „Navždy mi zůstane hluboko v srdci její pohled a úsměv,“ řekl.

Veřejné rozloučení

Libuše Šafránková měla mnoho fanoušků a příznivců, kteří by nyní své oblíbenkyni chtěli vzdát hold. I proto se rodina rozhodla uspořádat veřejné rozloučení, které proběhne v dopoledních hodinách v pátek 25. června v kostele sv. Anežky. Lidé tak za představitelku Popelky budou moci zapálit svíčku či položit květinu. Toho dne odpoledne pak v kostele proběhne v rodinném kruhu samotný pohřeb.