Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Libuše Šafránková bude uložena vedle rodičů: Hrob odhalil láskyplné tajemství

Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Miroslava Šafránková
Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Miroslava Šafránková
Zdroj: Profimedia
Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Miroslava Šafránková

V pátek 25. června proběhl v Praze pohřeb legendární herečky Libuše Šafránkové. Přesně o týden později se uskuteční v jejích rodných Šlapanicích zádušní mše a následné uložení do hrobu. Představitelka Popelky spočine vedle milovaných rodičů. Hrob poukázal na jednu krásnou skutečnost. 

Česko se stále nemůže vzpamatovat z náhlého úmrtí herečky Libuše Šafránkové. V pátek 25. června proběhlo v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově veřejné rozloučení s filmovou Popelkou a následně i samotný pohřeb. Ke kostelu v dopoledních hodinách dorazilo mnoho lidí, aby své oblíbenkyni vzdali hold. A na prostranství zůstali i přes nepříznivé počasí až do pohřbu, který byl přístupný jen pozvaným, avšak přenos z něj byl vysílán na velkoplošné obrazovky. O týden později se v hereččiných rodných Šlapanicích u Brna uskuteční zádušní mše a následné uložení do rodinného hrobu. 

Rodiče dali dcerám svá jména

Právě z náhrobní desky je patrné, že rodiče hereček Libuše Šafránkové a Miroslavy Šafránkové pojmenovali své dcery po sobě. Matka filmové Popelky se jmenovala Libuše, tatínek byl Miroslav. Právě k tatínkovi měla Libuška velmi blízko. Byl hudebníkem, takže mu umělecká činnost nebyla cizí. Libuši byl velkou oporou a nesmírně ji podporoval. Podle Blesku však odešel ze světa velmi brzy. V pouhých šestapadesáti letech totiž zemřel na otravu krve. 

Možná díky silnému poutu Libušky a jejího tatínka se na její parte dostala i jejich společná fotografie z hereččina dětství. Se svým tatínkem na ní jede na kole a usmívá se. Sama Popelka měla snímek velmi ráda. „To je pocit úžasné pohody, když vidím tu fotku, tak si vybavím všechny ty hodiny, co jsme s tatínkem profrčeli,“ nechala se Šafránková před lety slyšet v televizním pořadu Neobyčejné životy. 

Josef Abrhám dělá všem starosti

Není úplně jasné, kdo všechno se zádušní mše zúčastní. Počítá se ale minimálně s pozůstalými po Šafránkové. Když se objevily fotografie z jejího pohřbu, mnoho lidí dostalo ještě větší strach o zdraví vdovce po Šafránkové, Josefa Abrháma. Již delší dobu se ví o tom, že bojuje s různými zdravotními problémy, ze snímků je však patrné, že je jeho stav možná ještě vážnější, než se předpokládalo. Herec seděl na invalidním vozíku a byl velmi pohublý. Lze tak očekávat, že se kvůli zdravotnímu stavu na zádušní mši nevydá. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky