Zatímco v minulosti patřila Libuše Šafránková mezi nejobsazovanější herečky v zemi, v posledních letech jako by se po ní slehla zem. Od doby, kdy prodělala rakovinu plic, se stáhla do ústraní, na veřejných akcích se takřka neobjevovala a mezi bývalé kolegy přicházela vyloženě sporadicky.

Šafránková přitom dlouhá léta patřila k tomu nejlepšímu, co mohla tato země nabídnout. Krásná, milá, sympatická a za všech okolností ochotná hvězda, to je obecně takřka nadpozemský úkaz, a co teprve když se někdo takový objeví v závistivém Česku.

I díky svému osobnímu kouzlu a milé povaze nemusela Libuše Šafránková po celou kariéru ani na moment sesednout z trůnu naší nejpopulárnější herečky. Od roku 2014 však dlouhodobě bojovala se zdravotními problémy.

Od počátku pandemie se svým manželem Josefem Abrhámem takřka nevycházeli z domu. Báli se nákazy. Libuška měla již velmi chatrné zdraví. Podle Blesku byla herečka v pondělí 7. června, tedy přesně v den svých osmašedesátých narozenin, hospitalizována v nemocnici na Karlově náměstí, kde měla podstoupit náročnou operaci.

Ve středu 9. června Libuška Šafránková zemřela. Bylo jí pouhých 68 let. Informaci pro portál CNN Prima News potvrdil její syn Josef Abrhám.