Tři oříšky pro Popelku právem patří k nejoblíbenějším pohádkám u nás. Hlavní zásluhu na tom má především Libuška Šafránková, která se chopila hlavní role a ztvárnila ji naprosto dokonale.

Pár let předtím vznikla černobílá verze Popelky, která ovšem zapadla právě kvůli neuvěřitelnému úspěchu novějšího, československo-německého díla. Popelku měla původně hrát Jana Preissová. Když jí ale režisér Václav Vorlíček sdělil termín natáčení, role se vzdala, jelikož zjistila, že je těhotná.

Osud tak nakonec zařídil, že se Popelkou stala Libuška Šafránková, a vznikl film, který oslovil již několik generací. Jak ale na úspěch slavnější kolegyně reagovala Eva Hrušková, která se role ujala jako první? Záviděla jí, nebo jí naopak přála?

Popelky Šafránková a Hrušková se staly v reálném životě kamarádkami

„Na Libušku jsem nikdy nežárlila. Vždycky mi byla velmi sympatická, přála jsem jí tu slávu. Přece jen její Popelka už byla barevná, s německou koprodukcí, takže to bylo o něčem jiném,“ prozradila Eva Hrušková Expres.cz.

Později se herečka přes svého manžela Jana Přeučila s Libuškou Šafránkovou seznámila osobně.

„Blíže jsem se s ní seznámila na Křišťálové růži v soutěži v recitování, kde můj manžel a Libuška dostali to ocenění a kde vysazovali i opravdové růže. Byl tam s ní i manžel Pepíček Abrhám. Pak jsme všichni dostali úžasné role ve Stopách života, hráli jsme tam manželské dvojice. Oni byli kladní a my záporní. Byla strašně hodná, výborná ve všem. Člověk to nemůže vydýchat,“ řekla Expresu zdrcená Hrušková, kterou smrt kolegyně zasáhla a pořád tomu nemůže uvěřit.

„Styděla bych se mít na ni zlost,“ říká Hrušková

Eva Hrušková na Libušku Šafránkovou vzpomíná jen v dobrém a přátelství pro ni prý bylo mnohem silnější než herecká rivalita.

„Naše rodiny se začaly navštěvovat a já poznala, jak je Libuška hodný a přátelský člověk, který by se pro ostatní rozdal. Proto bych se i styděla, kdybych na ni měla mít kvůli Popelce nějakou zlost,“ sdělila Hrušková výše zmíněnému webu.

Velikou bolest prožívá také Pavel Trávníček, který si v Popelce po boku Libušky Šafránkové zahrál roli prince. „R.I.P. Libuška, jsme v šoku,“ objevilo se na instagramovém profilu manželů Trávníčkových.