Kvůli nádorovému onemocnění přišla o část plic. Covid-19 je pro ni tedy extrémně nebezpečný. I proto se stáhla do ústraní a snaží se nevycházet mezi lidi.

„Občas si voláme. Libuška je taky kvůli covidu hodně riziková, takže se teď nescházíme. Naše rozhovory jsou ale vždycky strašně příjemné. Říkáme si hodně věcí, mám ji opravdu strašně ráda a myslím, že je to vzájemné,“ svěřila se webu eXtra.cz její kamarádka, herečka Eva Hrušková. Ta si zahrála Popelku o čtyři roky dříve než Šafránková.

„S Libuškou jsme se o našich Popelkách bavily mnohokrát. Vycházíme spolu opravdu moc dobře. Libuška je naprosto čistá duše, anděl na zemi,“ tvrdí Hrušková, pro kterou jsou oba filmy rovnocennými skvosty. „Jsou to oba dva krásné filmy. Mám je stejně ráda,“ podotýká.

Nutno podotknout, že Šafránkovou Popelka vystřelila do výšin. Stala se populární v roce 1973 a její popularita stále trvá. „Ptala jsem se jí, proč si asi tak myslí, že ji lidé mají tak rádi. Říkala: ‚Asi proto, že já sama je mám taky ráda, a to se člověku vrací.‘ A to je svatá pravda. Tak to funguje,“ směje se Hrušková, o niž se může Šafránková vždy opřít, stejně jako o svého manžela.

„Libuška má neuvěřitelnou oporu v Josefu Abrhámovi, ale pozor, to je vzájemné! Je to lidsky nádherná dvojice. Já se přátelím s Libuškou, Honzík (manžel Hruškové Jan Přeučil) má zase Pepu a Pepa má jeho,“ popisuje silné kamarádské vazby herečka.

Šafránková prodělala operaci kvůli nádorovému onemocnění v roce 2014. „Je mi moc dobře a cítím se opravdu skvěle,“ svěřila se o dva roky později Blesku.

„Beru to ale všechno s obrovskou pokorou, proto raději nikomu neříkám, že je mi fajn. Pokorně děkuji tomu nahoře, ale nikdy nevíte. Vesmír je velmi nevyzpytatelný a hravý. Vždycky vás může překvapit,“ prozradila, že se jí ulevilo.

„A pokud jsem to všechno zvládla, tak teď, když s vámi mluvím, bych moc ráda poděkovala všem, kteří byli se mnou, mysleli na mě a drželi mi palce. Lehké to opravdu nebylo,“ dodala.

„Je toho ještě víc, jen to nechci zakřiknout. Ale moc se na to všechno těším. Mám chuť pracovat,“ tvrdila Šafránková s tím, že se těší do práce. Později ale odmítla roli v seriálu Most!, jelikož se jí problémy vracely. Nyní se snaží být spíše v klidu.