Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Libor Bouček přiznal obavy o syna: K pochybnostem ho dovedla Nikol Leitgeb

Libor Bouček a Gabriela Boučková
Libor Bouček a Gabriela Boučková
Zdroj: Profimedia
Libor Bouček a Gabriela Boučková

Syn oblíbeného moderátora Libora Boučka oslaví zanedlouho druhé narozeniny. Bouček se stal otcem až ve svých čtyřiceti letech, a tak je pro něj syn Albert o to více malým zázrakem. Na svém Instagramu často otevřeně píše o tom, co zrovna prožívá. Nebylo tomu ani jinak v momentě, kdy začal přemýšlet o výchově syna. 

Svým sledujícím, kterých má moderátor sto jedenáct tisíc, se svěřil s tím, že začal intenzivně přemýšlet nad rolí rodiče. K myšlence ho přivedla influencerka Nikol Leitgeb, která nedávno na svém Instagramu rozproudila o výchově dětí debatu. 

Strach z výchovy

Bouček sdílel fotografii svého syna z rodinné dovolené a otevřeně se u ní vypsal ze svých myšlenek. "Na internetu naleznete stovky a tisíce zaručených způsobů, jak z dítěte udělat minimálně aspirujícího supermana. Vždy se v nich ztratím. Přečetli jsme pár knížek, ale já zapomínám. Jediné, co zůstává, je to co nám dali rodiče. S maximálním vlastním sebevědomím se snažíme předávat to, co oni dali nám. S jistou přirozenou cenzurou, ale minimální. A tak je to správně. A asi je to jediná cesta. Vědomá. Přirozená," popsal to, jak k výchově přistupuje on sám. V zápětí dodal, že i přes opatrné kroky cítí pochybnosti. "Ale jsou večery, kdy náhodou zrovna neokouzlen krásou své ženy, pochybuji o všem a podléhám strachu z chyby. Chyby v tom nejdůležitějším úkolu. Chyby v utváření jeho osobnosti. Pro perfekcionistu šílený pocit. Ale taky přirozené smíření s tím, jak lidské je pochybovat, a jak si fakt nemůžeme být ničím jisti."

Leitgeb píchla do vosího hnízda

Nikol Leitgeb je na Instagramu oblíbená hlavně díky své autentičnosti. Často sdílí nepovedené fotografie a otevřeně píše i o nepříjemných věcech, které se jí staly. Na svých sociálních sítích má tisíce matek, které ji sledují. Někdy se stane, že za své názory dostane od nich v komentářích pěkně naloženo. Naposledy rozvířila diskuzi u příspěvku, na který reagoval i Bouček. "Chce chválit, hodně a často, ale pořádně, žádný šikulky. Nezná lež, protože jim nikdy nelžeme, ani o existenci Ježíška. Nezná strach, protože je chráníme před jakýmkoli strašákem a nervičkama. Nezná autoritu, protože jsme si s dětma rovni. Nezná hrubý slovíčka, zvýšení hlasu, nezná omezování. Celkem by mě zajímal průzkum mezi dětskejma psychologama. Jestli si fakt většina z nich myslí, že tohle všecko je jako dobrý. Protože mně se tohle všecko jeví sice jako snový dětství, ale hororový probuzení v dospělosti." Podporu jejímu příspěvku vyjádřila i celá řada slavných osobností, mezi nimi byla například Eva Perkausová nebo Michaela Kuklová. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky