Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Natáčení filmu Léto s kovbojem: Tvůrci se ukrývali na Hanzlíkově chalupě

Zvonáče, "džínska", pískání na prsty a hlavně slunce, spousta zeleně a dobrodružství s kovbojem
Zvonáče, "džínska", pískání na prsty a hlavně slunce, spousta zeleně a dobrodružství s kovbojem
Zdroj: Archív Šíp.Deník.cz/VLMedia

"Všechny krávy v okolí tady znám, ale Vás jsem tu ještě neviděl," huláká Honza na psycholožku Doubravku. Jemná narážka na jméno, které se obvykle dává právě strakatým dojnicím, baví diváky už 44 let.

Zvonáče, "džínska", pískání na prsty a hlavně slunce, spousta zeleně a dobrodružství s kovbojem, který pase krávy. To jsou hlavní střípky, které skládají vzpomínky na legendární romantickou komedii režiséra Iva Nováka. Vedle sebe se už podruhé postavili Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík, kteří vytvořili hlavní role. I když spolu v reálném životě nikdy nechodili, vášnivými polibky se to ve filmu jen hemží.

Pohodovou atmosféru filmu má na svědomí režisér Novák, který spojil příjemné s užitečným. Na Českolipsku měl totiž chatu nejen režisér, ale také kameraman Rudolf Milič a Jaromír Hanzlík. Právě na poslední pobývala ústřední dvojice s režisérem a kameramanem a probírali tam záběry na další dny, když potřebovali klid a úkryt před ruchem na place. Během natáčení si také herci mohli vymýšlet vlastní dialogy a autenticky tak doplnit scénář Jaromíry Kolárové.

Daniela Kolářová, představitelka Doubravky, se jednou přiznala, že film viděla pouze dvakrát. Jedním z důvodů může být i fakt, že toto natáčení brala spíše jako dovolenou. Zároveň totiž pracovala na filmu Na samotě u lesa. Ostatní herci si však mohli užívat léta. Mezi nimi byl také představitel Boba Oldřich Vízner. Ten sice chtěl získat roli sexy kovboje, nakonec si však střihl roli egoistického a dětinského medika. Během premiéry a dlouho po ní mu pak nikdo neřekl jinak než Boba.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky