Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Leoš Noha: Láska k drogám a alkoholu ho dohnala, záchranou je transplantace

Leoš Noha
Leoš Noha
Zdroj: Profimedia
Leoš Noha

Leoš Noha se divákům nejvíce zapsal do srdcí díky své nezapomenutelné roli ráčkujícího veterináře Ády Větvičky v seriálu Okresní přebor. Herec se nikdy netajil svým divokým životním stylem, který se mu bohužel poslední měsíce vrací jako bumerang. Nyní čeká Noha na transplantaci srdce, než se ale najde vhodný dárce, může to trvat měsíce i roky.

Leoš Noha o svém soukromí hovoří odjakživa velice otevřeně. Ačkoliv je to pro většinu celebrit tabu, známý herec se dokonce nebál do médií přiznat ke konzumaci tvrdých drog a alkoholu. Od padesátky prý už ráno nesnídá kořalku, ale zapíjí léky.

„Občas si něco dám, to zas jako ne že ne. Akorát už se tomu nikdy nebudu věnovat vrcholově,“ svěřil se Noha před časem webu Blesku. Dříve herec bral dokonce pravidelně pervitin, závislost se mu ale podařilo porazit bez pomoci odborníků. 

„Jde to, jen člověk musí mít nějaký morál a vůli. Když mu tohle chybí, tak vesele fetuje dál. Já odborníky obecně nemám rád, takže si radši všechno vyřeším sám,“ vysvětlila hvězda Okresního přeboru.

Kolaps přímo na natáčení

Pořádný strach nahnal svým kolegům Leoš Noha při nedávném natáčení komedie Láska na špičkách. Odtud ho musela odvézt sanitka s podezřením na infarkt.

Ačkoliv se po převozu do nemocnice cítil herec skvěle, o pár dní později se dozvěděl, že ho čeká operace srdce. Později Noha přiznal, že jeho stav je vážnější, než to na první pohled vypadá.

„Mám vrozenou srdeční vadu, moje srdce pracuje asi tak na dvacet procent,“ prozradil Blesku. Herec navíc odtajnil, že už druhým rokem čeká na transplantaci srdce, která je pro jeho budoucí život zcela zásadní.

Leoš Noha čeká na transplantaci srdce už dva roky, zatím nedostal ani pager

Ačkoliv je zdravotní stav Leoše Nohy velice vážný, on se snaží žít dál naplno a pracovat tak, jak mu jeho tělo dovolí. Musel se ale vzdát svého milovaného fotbalu v týmu Real Top Praha.

„Na seznamu čekatelů jsem už více než dva roky, ale zatím to nevypadá, že by mi srdíčko jen tak vyměnili. Ještě jsem nedostal ani pager, na který chodí zpráva, že se pro vás nové srdce našlo,“ sdělil výše zmíněnému webu. Herec si ani v takto vážnou chvíli neodpustil vtip navazující na film Okresní přebor.

„Budu se zajímat o to, jestli to srdce nepatřilo nějakému slávistovi,“ parodoval Noha trenéra Pepíka Hnátka, který ve snímku řešil stejný problém s dárcem. Nezbývá než herci popřát mnoho štěstí a hlavně zdraví!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky