Nejstarší syn známého moderátora a baviče studoval na střední škole Park Lane International School v Praze. Jedná se o mezinárodní školu, která má pobočky v mnoha státech a výuka probíhá v anglickém jazyce. To je v dnešním světě pro žáky velkou výhodou, protože bez znalosti světového jazyka se dnes neobejde téměř nikdo. 

Rodiče, kteří si pro své potomky tuto školu vyberou, tam mohou posílat děti jakéhokoliv věku. K dispozici je totiž školka, základní i střední škola. 

Studenti střední školy mají k dispozici mimo jiné kampus na Praze 1, kde se jim věnují kvalifikovaní vyučující. 

K maturitě o rok dříve

Výuka v anglickém jazyce probíhá podle britského vzoru, což znamená, že je studium organizováno trochu jinak, než je zvykem na českých školách. 

Středoškolák tak například k maturitě jde o rok dříve - zatímco běžný žák v Česku maturuje zhruba v devatenácti letech, na Park Lane bude mít zkoušku dospělosti za sebou již v osmnácti. 

To vše pochopitelně není zadarmo. Rodiče budoucích studentů si tak budou muset připravit pořádně naditou peněženku, pokud budou chtít potomkům studium dopřát. Za každý rok totiž zaplatí téměř 600 tisíc korun. To ale nejsou jediné náklady. 

Studium vyjde na pořádný balík

Již jen přihláška totiž vyjde na deset tisíc korun. Tato částka je ale nevratná bez ohledu na to, zda žák uspěje při přijímacích zkouškách. Kromě toho je potřeba hradit také obědy, což činí tři a půl tisíce měsíčně. 

Pro ty, kdo to mají do školy daleko, je možné také zajistit školní autobus. V takovém případě rodiče zaplatí dalších sedm a půl tisíc měsíčně. 

Kromě synů Leoše Mareše na této prestižní škole studuje například dcera zpěvačky Dary Rolins Lola, která si mezinárodní školu s vidinou pozdějšího uplatnění na univerzitách v zahraničí podle slov své maminky vybrala sama. 

Jakub Mareš mizí do zahraničí

Jakub Mareš letos na jaře úspěšně odmaturoval. Pyšný tatínek jej tak s radostí doprovodil na maturitní ples. Tam vyrazil v doprovodu své maminky a jejího partnera. Nechyběla ale také chlapcova matka - Marešova exmanželka Monika, která rovněž vyvedla svou matku. 

Naopak současná moderátorova manželka, která se také jmenuje Monika, na slavnostní události chyběla, přestože s dětmi z prvního manželství má pěkné vztahy. Pravděpodobně se musela věnovat jejich nejmladší sestře, malé Alex, která se jí v manželství se slavným moderátorem narodila. 

Než Jakub Mareš odcestuje do zahraničí za dalším studiem, rozhodl se Leoš Mareš, že s ním chce ještě strávit pěkné společné chvíle. Vyrazili tak společně zdolat nejvyšší horu afriky Kilimanžáro. Fotografiemi z tohoto poněkud extrémního zážitku se již otec a syn pochlubili na sociálních sítích.

Související články