Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Leonardo DiCaprio (45): Opravdovou slabost má jen pro jednu ženu

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio
Zdroj: Shutterstock
Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio je ve světě pojem, který se pojí s úspěchem, bohatstvím, modelkami a ekologií. Slaví 45. narozeniny a může být na sebe právem pyšný.

Fracek

Leonardo neměl pohádkové dětství, ale s rychle nabytou slávou díky Titanicu si neuměl poradit a inspiraci, jak tlak ustát, hledal u své kolegyně Kate Winslet. Herec to měl jako Jack Dawson těžší, protože fanynek, které by stejně jako filmová Rose neodolaly, roky neubývalo. Drogám se sice vyhýbal, ale dívek a žen si dopřával až moc. Oscarový režisér James Cameron později řekl, že je DiCaprio nevychovaný fracek, který umí své slávy necitlivě zneužít. Taková slova se ale nelíbila hercově matce Irmeline, která mu i v jeho dospělosti dělá ochranný štít.

Eko

V Hollywoodu patří mezi ty, kterým není osud planety lhostejný a neváhá sám na sobě demonstrovat, že žít ekologicky je in. Přírodu hýčká od roku 1998 a už pět let je Poslem míru OSN.

Před patnácti lety koupil ostrov nedaleko Belize a nechal tam vystavět 72 luxusních domů, které splňují nejpřísnější ekologické normy a stojí mezi 130 a 380 miliony korun. Na výstavbu se použilo maximum místních materiálů, nerecyklovatelné plasty jsou tabu, vše se sem dováží v biokvalitě a elektřinu zajišťují solární panely. Ostrov se poctivě dělí na prostor pro lidi a pro divoká zvířata.

Slabost

Od natáčení Titanicu uběhlo 22 let. Leonardo si zájem žen nikdy neodpíral a takový stav trvá dodnes. I když herec o generaci zestárl, věk jeho přítelkyň jen málokdy překračuje třicetiletou hranici. Patří mezi vyhlášené sukničkáře, ale několikrát dokázal, že je schopen navázat a udržet i trvalejší vztahy. S Gisele Bündchen, Bar Rafaeli nebo aktuálně Camilou Morrone oslavil více než první výročí.

Drtivá jeho vztahů ale ztroskotá na nezdravém vztahu s matkou Irmelin. Leonardo si s ní denně telefonuje, v každém jeho domě má pokoj jen pro sebe a je součástí všech hercových rozhodovacích procesů.

Přátelé

Leonardo DiCaprio si velmi pečlivě střeží své soukromí. Když už vyjde na vzduch, má na hlavě kšiltovku a tmavou bundu s kapucí. Přesto se mu pár lidí dostalo pod kůži a přirostlo k srdci. Mezi hereckými kolegy má čtyři věrné pobočníky.

Tobey Maguire je Leonardovi blízký od roku 1993, kdy spolu točili film This boy´s life.

„Jiskra“ přeskočila i s Markem Wahlbergem o dva roky později u filmu The Basketball Diares.

Martin Scorsese je mu velmi blízký pro svůj pohled na život a přístup k přírodě. To, že oscarový režisér Leonarda pravidelně obsazuje do svých filmů, je jen příjemný bonus jejich přátelství.

Kate Winslet stála v roce 1997 na začátku své kariéry stejně jako její herecký protějšek a díky filmu Titanic se z obou staly hollywoodské hvězdy. Leonardo ji vnímá jako mentorku pro život a nezdráhá se ji zmínit i v děkovné řeči.

V bohaté galerii nahlédněte pod pokličku života jednoho z nejúspěšnějších herců současnosti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky