Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Raper Leo Beránek byl odsouzen na šest let vězení za ublíženi na zdraví

Leo Beránek
Leo Beránek
Zdroj: profimedia

Leo Beránek si dlouho myslel, že může obcházet zákony. U nejvyššího soudu ale s odvoláním neuspěl, a tak musí nastoupit na dlouhých šest let do vězení!

Leo Beránek je kontroverzní postava českého showbyznysu.  Beránek snažil proslavit jako raper, což se mu příliš nedařilo. Svou frustraci si pak neúspěšný hudebník začal vybíjet agresí. V roce 2018 Leo Beránek napadl pár dní po sobě dva muže a po dvouletém souzení je konečně rozhodnuto, za své činy jde na šest let natvrdo sedět!

Leo Beránek Leo Beránek Zdroj: profimedia

K prvnímu útoku došlo 1. 5. 2018 v centru Prahy před klubem Ateliér. Leo Beránek posilněný alkoholem opakovaně udeřil neznámého muže do hlavy, a když se snažil vstát z pokleku, nakopl jej do obličeje tak, že muž okamžitě ztratil vědomí a spadl na dlažbu.

Beránek protivníkovi způsobil otevřenou zlomeninu čelisti a otřes mozku a vše zachytily pouliční kamery. Druhá rvačka se odehrála o pouhých pět dní později v parku v pražské Lhotce. 

Bývalý účastník reality show si tam měl vyříkávat účty s dealerem, který mu prodal nekvalitní drogy. V doprovodu kamarádů pak nejprve srazil z lavičky mladíka, který chodí o berlích! Následně zbil teleskopickým obuškem kamaráda napadeného, který se snažil do konfliktu vložit. Třetímu chlapci dokonce vyhrožoval, že mu zastřelí psa! Soudy proto nakonec rozhodly, že Beránek se už trestu nevyhne.

Beránek se snažil vyhnout trestu

Leo Beránek Leo Beránek Zdroj: profimedia

Leo Beránek se snažil proti rozsudku za své činy odvolat, u Nejvyššího soudu ale nakonec neuspěl. Podle pravomocného verdiktu se dopustil těžkého ublížení na zdraví, vyhrožování se zbraní a výtržnictví. Soud rozhodl bez veřejného jednání a usnesení pak zpřístupnil ve své databázi.

Beránek už se nyní nemá, kam odvolat, tohle byla jeho poslední šance. Neúspěšný raper si už jednou vězení vyzkoušel. Soudy ho dříve uznaly vinným z pokusu o ublížení na zdraví a také z několikanásobného výtržnictví... 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU