Lenny Filipová je doslova kopií své matky a to nejen vzhledem, ale i hudebním nadáním, které po ní zdědila.

Nadějná zpěvačka na svém Instagramu pravidelně sdílí různé příspěvky týkající se její maminky a ráda se vrací i do svého idylického dětství.

„Já když čekám, až se prodá posledních 100 lístků do Obecního Domu. Spěchej, než budou pryč,“ okomentovala Lenny snímek, na kterém jsou jí dva nebo tři roky. Ačkoliv se Lenka Filipová snažila svou dceru před showbyznysem zprvu uchránit, nakonec je na ni zcela právem hrdá a ve všem ji podporuje. „Obdivuju mamku, že nepodlehla tlaku a nedělala si reklamu přese mne. Odmítala rozhovory s podmínkou, že budu na titulce společně s ní já,“ svěřila se před časem Lenny Blesku.

„Přesto jsem pořád měla u pusy šampon nebo kartáč jako mikrofon. K lásce k pianu mne vedl zejména tatínek,“ dodala dcera Filipové, která se letos pokusila na počest své maminky dostat do Eurovize.

Místo Filipové jela Celine Dion

V roce 1988 dostala Lenka Filipová nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize, kde měla zazpívat píseň Ne partez pas sans moi ve francouzštině od švýcarského skladatele a zastupovat Švýcarsko.

V Československu ale nedostala povolení vycestovat z důvodu že údajně nemůže zastupovat cizí zemi. Náhradnicí se proto narychlo stala Céline Dion, která byla v té době začínající zpěvačkou a s touto písní Eurovizi vyhrála, díky čemuž nastartovala svou světovou kariéru.

„Je konec 80. let a moje mamka se se svou písní hlásí do mezinárodní hudební soutěže, kde má reprezentovat Švýcarsko. Tehdejší režim jí ale cestu zatrhne a místo toho Švýcarsko vysílá tehdy dvacetiletou Celine Dion, která v daný rok vítězí. Nebudu vás napínat dlouho, ale letos jsem se rozhodla přihlásit do Eurovize já,“ okomentovala na sociální síti Lenny, která se nakonec z národního kola nedostala a místo ní bude letos Česko reprezentovat zpěvačka Aiko.

Související články