Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lenka Termerová v čele boje proti rakovině prsu

Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (3)

V sobotu se konal 10. ročník Avon Pochodu proti rakovině prsu. Tentokrát jsem se nechala zlákat a vyrazila také. A byl to opravdu velký a skvělý zážitek.

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných šmejdů vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dneska se s vámi chci podělit o dojmy ze známé dobročinné akce. 

Když ženy drží spolu

O ženách se říká, že neumějí držet pohromadě, že spíše mají tendenci soupeřit. Něco na tom určitě je. Jen si sáhněme všechny do svědomí, dámy, kolikrát místo, abychom se navzájem podpořily, drbeme, kritizujeme a shazujeme ostatní. Však to známe ty věty typu „podívej, ona nosí minisukni a má přitom velkej zadek, to já bych si nikdy na sebe nevzala“… Na druhou stranu, když jde o něco opravdu důležitého, umíme se zjevně semknout. Pochod proti rakovině prsu je toho důkazem – v růžových tričkách (která byla vstupenkou na pochod) jsme byly všechny na jedné lodi, nikdo nepřemýšlel, komu to sluší víc.

Rakovina prsu

I slavné trápí nemoci

Pochodu proti rakovině prsu se tradičně účastní i známé osobnosti – Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová, Simona Stašová, letos nově Lucie Borhyová a Tereza Brodská a další. I ony mi na pochodu připadaly jiné, než je znám ze společenských akcí a tiskovek. Byly mnohem více uvolněné, usměvavé, přívětivé… Největší dojem ale na mě udělala herečka Lenka Termerová, která právě s rakovinou prsu bojuje. I na ježka (o vlasy přišla kvůli chemoterapii a teprve jí začínají dorůstat) byla nádherná a doslova z ní sršela energie. Věřím, že všem ženám, kterým lékař také sdělil tu hroznou diagnózu, vlila do žil naději a optimismus. A nejen jim…

10. ročník Avon Pochodu proti rakovině prsu: Padl rekord!

Letošního pochodu se zúčastnilo více než 10 tisíc lidí, i když převládaly ženy, mužů a samozřejmě dětí tu bylo také požehnaně. Rekord! A to byla po dlouhé době slunečná sobota, kdy by asi každý raději ležel u vody, než pochodoval městem ve vedru. Ale stálo to fakt za to! Nejen proto, že za každé tričko v hodnotě 300 korun je jedno vyšetření prsů pro jednu ženu. Byla tu totiž bezvadná nálada. Za rok jdu bez debat zase! A co vy?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Ladislav Smoljak se loučí

Zakladatel Divadla Járy Cimrmana, režisér filmu Vrchní, prchni! nebo nezapomenutelný "pan otec" z filmu Na samotě u lesa...

Akční letáky