Dnes má osmačtyřicetiletá Lenka jméno po svém manželovi. Není už tedy Lenka Plačková, ale Lenka Hraj. Za muže si vzala Tomáše Hraje, hudebníka, který působí ve skupině Blues Bazar Praha. Společně vychovávají syna Daniela a dceru Lauru. 

Partneři se seznámili zčásti ve škole a zčásti na Tomášově koncertu. Než se dali oficiálně dohromady, Hraj ani nevěděl, že randí s naivní natvrdlou šprtkou z televize. To, že ji už asi někde viděl, si uvědomil až později.  

Nejtěžší chvíle si Lenka prožila zřejmě během pandemie koronaviru. Právě ta znemožnila Banjo Bandu, kde Lenka působila, vystupovat na kulturních akcích. Na jistou chvíli se z ní tedy stala zdravotní sestra. „Pracuji jako pomocná zdravotní sestra, nejsem kvalifikovaná. Pracuji na počítači, komunikuji s lidmi, vyplňuji žádanky, dělám covid testy,“ vypráví Lenka. 

Měla obavy, aby se kapela nerozpadla

„Pracuju a jsem spokojená, že jsem mezi lidmi. Covid jsem prodělala, takže další nákazy se nebojím. Práce mi vyhovuje, mám pocit, že jsem typ, který lidi uklidňuje. Snad to starým lidem na vesnici, kteří se nákazy bojí, pomáhá. Jsem ráda, že s nimi můžu spolupracovat. Doufám, že na ně mám uklidňující vliv,“ svěřila se herečka, hudebnice a dlouholetá členka Banjo Bandu Ivana Mládka v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz

S kapelou byli zvyklí hrát pořád, ať byl jakýkoliv den. Lenka za dob pandemie vyjádřila i obavu, aby se její kolegové po delší pauze zvládli “zmátořit” a v plné síle naskočit zpět do práce. Nicméně jí prý uklidňuje samotný Ivan Mládek, ten je prý popožene, aby nezlenivěli. 

Těžké časy koronaviru herečku a hudebnici donutily se zamyslet, co by mohla dělat, kdyby nezpívala a nehrála. Doposud nad tím neměla potřebu přemýšlet, vystupování s kapelou a herectví ji zaměstnávalo naplno a finančně tedy nestrádala. Jenže časy se změnily a Lenka musela zvážit další možnosti. 

Lituje mejdanů, na kterých nebyla

Stejně na tom byla spousta dalších umělců, kteří nemohli vykonávat své řemeslo. Někteří se nebáli ani stoupnout si za pokladnu, zkrátka vzít na sebe tíhu dní obyčejných lidí. Nad tím samým se zamýšlela i Lenka Hraj, i když přiznala, že zatím netuší, co by bylo vhodnou náhradou za její dosavadní profese.  

Nejvíce tedy v těchto těžkých chvílích doufala, že se vše vrátí do starých kolejí. A to se také podařilo. Na nejbližší koncert kapely Banjo Band v Kulturním domě Barikádníků je vyprodáno. Kapela tedy přežila ve zdraví a vesele koncertuje dál. 

Na staré dobré časy Čundrcountryshow a Country estrády vzpomíná i dnes s úsměvem. „Vzpomínám na to s láskou. Bylo to 15 let mého mládí – od 20 do 35 let. Doteď lituju každého večera, kdy jsem se na noc zbytečně vracela domů a neužila jsem si každoměsíční mejdan, který jsme měli při dvoudenním natáčení. Bylo to výborné a zábavné. V dnešní době téměř neopakovatelné, protože jednotlivé televize nemají peníze na to, aby se takto velkolepě natáčelo. Ivan Mládek, který byl i scenáristou, si najal celý svůj štáb, který tvořili jeho kamarádi – všichni jsme si výborně rozuměli. Dneska už to takhle asi úplně nefunguje. Teď se musí více hledět na peníze,“ vypráví Lenka pro web ŽivotvČesku.cz.

Zdroje: ŽivotvČesku.cz, tvguru.cz, goout.net 

Související články