Gábina ze seriálu Kamarádi: Lenku Kaplanovou film neuchvátil, dělá, co ji baví

Lenka Kaplanová
Lenka Kaplanová
Zdroj: Youtube
Lenka Kaplanová

Lenka Kaplanová (62) se stala jednou z hvězd seriálu Kamarádi. Měla v sobě talent, ale o slávu nestála a vydala se svou vlastní cestou.

Zrada

V šedesátých letech minulého století požádal nesmělý chlapec svou kamarádku, aby ho doprovodila na konkurz do seriálu. Souhlasila. Před porotou nic nepředvedla, i tak se ale režisérovi zalíbila a automaticky postoupila do druhého kola. Její kolega, který ji žádal o pomoc, pohořel. Dětské hvězdě zradu už nikdy neodpustil.

Nezájem

Natáčení Kamarádů trvalo dva roky a všem protagonistům otevřelo dveře ke slávě. Zatímco Marek Eben (62) chytil šanci za pačesy, Kaplanová se stáhla do ústraní a o hraní neprojevovala zájem. Nezlomily ji ani lákavé nabídky a zástupy chlapců, kteří v ní neviděli jen krásku, ale i posilu do party. Nedokázala se na sebe podívat a neviděla talent, který jí všichni připisovali.  

Za všechny díly dostala 15 tisíc korun. Neměla v plánu je utratit a půjčila je rodičům na koupi chaty. Vrátili jí je hned po svatbě, kdy přišla každá koruna vhod.

Ve spojení

Seriál Kamarádi svedl dohromady Lenku Kaplanovou, Marka Ebena (62), Michala Michálka (64) a Antonína Navrátila (62). Ve skutečnosti zůstala herečka ve spojení jen s Michálkem. I ten dal od filmu ruce pryč. Po revoluci otevřel hospodu a žil si na vysoké noze. Při pádu z koně si ale poranil páteř a zůstal na invalidním vozíku. Manželka ho opustila a on musel začít úplně od začátku. 

Kaplanová nechce být veřejnosti na očích a po zkušenosti s herectvím, kterou sama nazývá příjemným bonusem k dětství, vystudovala a prosadila se v oboru, který je jejímu srdci nejbližší. O psaní se zajímala vždycky a o studiu žurnalistiky ani na chvíli nezapochybovala. Dokonce získala titul PhDr. a vydává čtvrtletník Rezidenční péče. S manželem má syny Kryštofa a Cyrila a život mimo svět filmu jí vyhovuje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky