Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lauren Graham: Její Lorelai byla neustále zamilovaná, ona našla lásku až po 40

Lauren Graham
Lauren Graham
Zdroj: Profimedia
Lauren Graham

Lauren Graham (52) už dávno vyrostla ze škatulky herečky jedné role. Ztřeštěnou matku jí už nikdo neodpáře, ale ona je rok od roku slavnější.

Od začátku

Lauren Graham (52) se narodila v roce 1977 v Honolulu. Její dětství ale "havaj" rozhodně nebylo, protože rodiče se za velkého humbuku rozvedli, když jí bylo pět. Zatímco matka nechala rodinu na holičkách a dala přednost rock and rollové kapele v Londýně, otec vzal místo právníka a odstěhoval se do Washingtonu. Útěchu Lauren našla v divadelním kroužku, kde neměla konkurenci. Dřív než propadla herectví, dokončila studia. V roce 1988 promovala na Kolumbijské univerzitě z angličtiny, o čtyři roky později na škole v Texasu. I přes zkušenosti s herectvím a několik malých rolí se musela mezi opravdové hvězdy propracovat od začátku. A tak jako většina kolegyň začala pracovat jako servírka.

Lorelai

V New Yorku se jí prosadit nedařilo, a tak dala v baru výpověď a přestěhovala se rovnou do Hollywoodu. Během pár měsíců získala roli v serálu Townies a producenti si začali všímat jejího přirozeného talentu. Ve svých třiatřiceti letech získala roli Lorelai Gilmore a její kariéra nabrala nový směr. Sedm let dávala život bláznivé matce, která otěhotněla příliš brzy, touží po vlastním hotelu, řeší trable s muži, ve své dceři má nejlepší kamarádku a v přebohatých rodičích domnělé nepřátele.

Ke hvězdám

Někteří její kolegové dokázali slávu nabytou ze seriálu zužitkovat. Herečka a komička Melissa McCarthy (49) má vlastní show, Alexis Bledel(38) sbírá jeden úspěch za druhým a občas se objeví v nominacích na prestižní ceny. Ani Lauren Graham neupadla v zapomnění. Po zkušenostech z Gilmorových děvčat, na kterých se podílela jako producentka a částečně i jako scénáristka a získala nominaci za Zlatý Glóbus, založila vlastní produkční společnost a vrhla se na psaní. Jejího umu tvořit příběhy si opakovaně všímá The New York Times a zařazuje ji mezi bestsellery. Jednoho dne, možná .. se pod taktovkou společnosti Warner Bros a Ellen DeGeneres dokonce dočká filmového zpracování.

Láska

V Gilmorových děvčatech se o Lauren muži prali, ve skutečnosti si na pravou lásku počkala do svých 43. narozenin. Matthew Perry, se kterým prožila románek, pro ni nebyl ten pravý. Štěstí našla až s hercem a režisérem Peterem Krausem. Ve čtyřdílném pokračování slavného seriálu si pohrávala s myšlenkou na vlastní dítě, ale ze smělých plánů sešlo před kamerou stejně jako doopravdy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky