Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Láska nebeská: I skalní fanoušky překvapí zákulisí tohoto kultovního hitu

Hugh Grant tancovat nechtěl
Hugh Grant tancovat nechtěl
Zdroj: Youtube
Hugh Grant tancovat nechtěl

Romantická komedie Láska nebeská každým rokem tradičně zaplaví vánoční televizní obrazovky. Zřejmě proto, že je snímek plný lásky situována do předvánočního Londýna. A taky proto, že láska nabývá o Vánocích hlubších citových rozměrů. Věděli jste, že některé scény ve filmu nejsou, a že se nad některými historkami z natáčení baví jeho protagonisté dodnes?

Se slavnou modelkou se původně ve filmu nepočítalo

S obsazením modelky Claudie Schiffer režisér původně nepočítal. Hledal typově podobnou herečku, když nenašel, musel oslovit přímo supermodelku. Ta si za minutový výstup v roli Carol naúčtovala velmi slušnou částku.

Oproti původnímu scénáři chybí ve filmu čtyři scény

Další čtyři linie o lásce se do filmu nedostaly. Snímek je i bez nich dost dlouhý. Původně trval více než tři hodiny.

Láska nebeská původně neměla být vánočním filmem

Prvotní vizí bylo natočit film o lásce a ukázat jí v mnoha podobách. Teprve později jej tvůrci zasadili do Vánoc. Toto načasování se ukázalo jako velmi dobrý počin.

V jezeře bylo jen po kolena vody

Ve scéně, kdy se Colin Firth (Jamie) a Lucia Moniz (Aurélie) vrhají do jezera, aby zachránili rozepsanou knihu, tak plavání v asi metr hluboké vodě jen předstírali.

Vrácený honorář

Herec Kris Marshall (Colin) se neustále pokoušel seznámit se s nějakou dívkou. Když se mu nedařilo, zkusil to v Americe. A poštěstilo se hned v prvním baru. A právě za scénu, kde jsou Američanky spoře oděné, vrátil Kris svůj honorář. Takovou scénu by si zahrál údajně vždy rád i zadarmo.

Emotivní scény na začátku filmu nehráli herci

Emotivní scény v úvodu filmu hráli skuteční lidé, nebyli to herci a o tom, že jejich skutečné emoce, objímání a polibky režisér se svým štábem zachytil kamerou, neměli tušení.

Tančící scénu Hugh Grant protrpěl

Rozkošnou scénu, kdy Hugh Grant tančí v domnění, že ho nikdo nevidí, si doslova protrpěl. Nejen, že ji pořád odkládal, ale také ji musel zkoušet několikrát.

Některé scény se natáčely i dvanáctkrát

Třeba ta, kde herečka Emma Thompson poslouchá sama v ložnici CD od Joni Mitchell a má projevit emoce v podobě slz. Emma se musela do písničky zaposlouchat na několikrát, aby ze sebe dostala slzy.

… a pár zajímavostí na závěr

  • Vikář oddávající Petera a Juliet je skutečný kněz.
  • Ve filmu je na dvacet hlavních rolí.
  • Slovo „actually“ ve filmu zaznělo přesně dvaadvacetkrát.
  • I když má snímek velký úspěch, existuje velké množství lidí, kteří film ani nedokoukali do konce, přijde jim směšný, nepovedený, nedodělaný, o ničem a pod.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky