Láska nebeská: I skalní fanoušky překvapí zákulisí tohoto kultovního hitu

Hugh Grant tancovat nechtěl
Hugh Grant tancovat nechtěl

Romantická komedie Láska nebeská každým rokem tradičně zaplaví vánoční televizní obrazovky. Zřejmě proto, že je snímek plný lásky situována do předvánočního Londýna. A taky proto, že láska nabývá o Vánocích hlubších citových rozměrů. Věděli jste, že některé scény ve filmu nejsou, a že se nad některými historkami z natáčení baví jeho protagonisté dodnes?

Se slavnou modelkou se původně ve filmu nepočítalo

S obsazením modelky Claudie Schiffer režisér původně nepočítal. Hledal typově podobnou herečku, když nenašel, musel oslovit přímo supermodelku. Ta si za minutový výstup v roli Carol naúčtovala velmi slušnou částku.

Oproti původnímu scénáři chybí ve filmu čtyři scény

Další čtyři linie o lásce se do filmu nedostaly. Snímek je i bez nich dost dlouhý. Původně trval více než tři hodiny.

Láska nebeská původně neměla být vánočním filmem

Prvotní vizí bylo natočit film o lásce a ukázat jí v mnoha podobách. Teprve později jej tvůrci zasadili do Vánoc. Toto načasování se ukázalo jako velmi dobrý počin.

V jezeře bylo jen po kolena vody

Ve scéně, kdy se Colin Firth (Jamie) a Lucia Moniz (Aurélie) vrhají do jezera, aby zachránili rozepsanou knihu, tak plavání v asi metr hluboké vodě jen předstírali.

Vrácený honorář

Herec Kris Marshall (Colin) se neustále pokoušel seznámit se s nějakou dívkou. Když se mu nedařilo, zkusil to v Americe. A poštěstilo se hned v prvním baru. A právě za scénu, kde jsou Američanky spoře oděné, vrátil Kris svůj honorář. Takovou scénu by si zahrál údajně vždy rád i zadarmo.

Emotivní scény na začátku filmu nehráli herci

Emotivní scény v úvodu filmu hráli skuteční lidé, nebyli to herci a o tom, že jejich skutečné emoce, objímání a polibky režisér se svým štábem zachytil kamerou, neměli tušení.

Tančící scénu Hugh Grant protrpěl

Rozkošnou scénu, kdy Hugh Grant tančí v domnění, že ho nikdo nevidí, si doslova protrpěl. Nejen, že ji pořád odkládal, ale také ji musel zkoušet několikrát.

Některé scény se natáčely i dvanáctkrát

Třeba ta, kde herečka Emma Thompson poslouchá sama v ložnici CD od Joni Mitchell a má projevit emoce v podobě slz. Emma se musela do písničky zaposlouchat na několikrát, aby ze sebe dostala slzy.

… a pár zajímavostí na závěr

  • Vikář oddávající Petera a Juliet je skutečný kněz.
  • Ve filmu je na dvacet hlavních rolí.
  • Slovo „actually“ ve filmu zaznělo přesně dvaadvacetkrát.
  • I když má snímek velký úspěch, existuje velké množství lidí, kteří film ani nedokoukali do konce, přijde jim směšný, nepovedený, nedodělaný, o ničem a pod.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky