Lady Gaga prožívala měsíce trýznění: Dává ale podobně postiženým ženám naději

Lady Gaga
Lady Gaga
Zdroj: profimedia
Lady Gaga

V devatenácti byla opakovaně znásilňována a v důsledku toho se řezala do rukou. Dodnes musí brát léky a s obrovským traumatem se stále vyrovnává. Řeč je o zpěvačce Lady Gaga, která se veřejnosti s celým příběhem svěřila až nedávno.

Děsivé období si Lady Gaga zažila v pouhých devatenácti letech. Vyrovnává se s ním dodnes. „Moje reakce na trauma se projevuje intenzivní bolestí, je to ve skutečnosti stejný pocit, který jsem měla, když mě vyhodili na rohu ulice po měsících opakovaného znásilňování. Jednou jsem se z toho zhroutila,“ svěřila se Lady Gaga v dokumentu o jejím životě.

Lady Gaga skrývala strašlivé tajemství 

Došlo to dokonce tak daleko, že se sebepoškozovala. „Řezala jsem se poměrně dlouhou dobu. Ubližovala jsem si a přestala jsem s tím, až když jsem si uvědomila, že to dělám, aby si někdo všiml mé bolesti. Stojí mě to hodně sil, ale jsem vděčná, že už to nedělám,“ pokračovala zpěvačka.

„Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Nevěděla jsem, zda si to mám vyčítat nebo zda to byla má chyba. Bylo to něco, co mi změnilo život. Změnilo to mne. Změnilo to mé tělo, změnilo to mé myšlenky,“ popsala svoje první pocity po otřesném zážitku Lady Gaga.

Zpěvačka dává naději ženám, že trauma se alespoň částečně zvládnout dá

Následky si sebou ponese celý život. „Mám posttraumatický syndrom a trpím chronickou bolestí. Neuropatická bolest je reakcí na trauma a je nedílnou součástí mého života. Vrací se každý týden. Beru léky. Mám lékaře. Takhle přežívám,“ řekla.

Zpěvačka šla s pravdou ven, jelikož chtěla pomoci dívkám, kterým se stalo v životě něco podobného. „Byly doby, kdy jsem si myslela, že se nikdy nevzpamatuji,“ dodala Lady Gaga. Nikomu se o tom nesvěřila dlouhá léta, ale odnést si to do hrobu nechtěla.

Teď už se cítí o trochu lépe

Veřejnost z toho byla v šoku, na druhé straně to mnohé vysvětluje. Lady Gaga se už od počátku kariéry halí do kostýmů, kde není k poznání. Možná chce být alespoň na chvíli někdo jiný.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky