Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lady Gaga v Praze: Hovězí bylo jen začátek

Zdroj:

Šokuje – to je první, čeho si na ní všimnete. Ale obal není jen prázdná schránka. Když Lady Gaga (23) otevře pusu, zjistíte, že v ní něco je. A 17. 11. se s show Ples příšer předvede v Praze.

Letos se o ní píše nejen v souvislosti s turné, kde představuje svou poslední desku The Fame Monster, ale také jako o módní ikoně. Její fotky, kdy na předávání cen MTV vystoupila v šatech z hovězího masa, obletěly svět. Pravdou je, že šlo o geniální tah. Její róba utkví v paměti téměř každému, oproti tomu málokdo si zapamatoval, že tam posbírala celkem osm cen.

A její show? Už dříve se nechala slyšet, že vypadá spíše jako muzikál. Sama vždy vystupuje v extravagantních převlecích, které si sama navrhuje. Návštěvníci koncertu v pražské O2 Areně se mohou těšit na program The Monster Ball, tedy Ples příšer. Lístky stojí 1390-2590 Kč.

„Předsevzala jsem si revoluci v populární hudbě. Tu poslední odstartovala před pětadvaceti lety Madonna,“ prohlašuje. Je troufalá? Mluví se o ní jako o největší hudební senzaci loňského roku a jako o Madonnině nástupkyni. Královna popu o své kolegyni prohlásila: „V Lady Gaga vidím sebe samu.“ Výstřední oblečení, smysl pro velkolepou show, sexuální skandály, pracovitost. To mají společné.

Talentovaná holčička

Příběh jako z červené knihovny: dívenka, která hrála už jako čtyřletá na klavír, začala ve 13 skládat písničky. Studovala soukromou katolickou školu, v 17 letech ji díky talentu předčasně přijala prestižní akademie umění Tisch na New York Univerzity (navštěvovali ji mj. Woody Allen, Oliver Stone, Martin Scorsese, Angelina Jolie a Anne Hathaway).

Školu však nedokončila. Hned s několika kapelami totiž zpívala v barech a klubech a na jaře 2006 zaujala producenta Roba Fusariho. „Zjistil jsem, že má velký talent a chuť něco dokázat, tak jsem všeho nechal a věnoval se pouze jí,“ vzpomíná ostřílený profesionál, který spolupracoval například s Willem Smithem a Whitney Houstonovou. Právě on jí vymyslel dobře zapamatovatelnou přezdívku podle hitu skupiny Queen Radio Ga Ga.

Zveřejnila i báchorky o závislosti na kokainu a následném vyléčení. Prohlašovala o sobě, že je lesbička, a když byla načapána, jak se líbá s mužem, sexuální orientaci změnila na bisexuální. V létě se nechala slyšet, že má ženské i mužské genitálie…

Nedají se jí upřít cílevědomost a pracovitost. Skládá písničky, stala se kreativní ředitelkou nové řady obrazových produktů firmy Polaroid a dohlíží na komiks, který o ní vzniká. V lednu kvůli přepracovanosti zkolabovala těsně před koncertem v americké Indianě.

„Bylo mi na omdlení a těžce se mi dýchalo,“ vysvětlila s tím, že už na předešlých koncertech byla nachlazená a bolelo ji v krku. Fanouškům se omluvila na svých internetových stránkách. Před časem překvapila, když těm, kteří na její podpis při autogramiádě čekali celou noc, objednala 80 pizz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky