Laduška Horová se svými příznivci sdílí na Instagramu prakticky všechno. Ráda se fotí nejen se svými přáteli, ale také se svou rodinou. Jenže zatímco sestru a matku ukazuje poměrně často, až do konce roku 2022 nezveřejnila žádnou fotku se svým otcem. A to podle webu antiyoutuber.cz pravděpodobně proto, že byl před lety souzen za zabití svého bratrance.

Případ plný nejasností

Dalibor Hora měl svého bratrance Petra Horu zastřelit 10. března 2007 ve svém bytě. Muži trávili večer spolu. Dalibor Hora legálně držel zbraň, kterou uchovával u sebe doma. Z jeho výpovědi u soudu pramenilo, že vůbec netuší, jak se neštěstí mohlo stát. „Chvíli jsme hráli hry na Playstationu a já si šel potom lehnout. Když jsem se probudil, viděl jsem, jak Petr leží na zemi. Hned jsem běžel k němu a začal jsem mu dávat masáž srdce a umělé dýchání. Pak přijeli přivolaní lékaři, ale už bylo pozdě,” uvedl kdysi u soudu podle webu deník.cz Dalibor Hora.

To ale vyvrátila matka Petra Hory, Marie Horová. „Týden po pohřbu Petra jsem Daliborovi psala, ať za mnou přijde. Po městě šly totiž fámy, že si to syn způsobil sám. Dalibor za mnou přijel a říkal mi, ať těm řečem nevěřím, že to byla nehoda. Prý šel na záchod a uviděl na komodě v chodbě zbraň. Chtěl ji uklidit, ale když ji bral, spadla mu, a když ji chytal, vystřelila,” řekla u soudu.

Sám se zastřelit nemohl

I podle soudních znalců nebylo možné, aby si Petr Hora způsobil střelnou zbraní zranění sám, neboť ústí zbraně muselo být v době výstřelu padesát až sedmdesát centimetrů od jeho těla. Soud nakonec poslal Dalibora Horu do vězení na 14 měsíců. Pozůstalým po Petru Horovi se trest zdál velmi krátký. „Je to hrozně nízký trest a navíc v mírném vězení. Ani se nám neomluvil za smrt našeho syna. Vztahy v naší rodině jsou čím dál horší. Když mají příležitost, akorát nám nadávají,” řekl v roce 2009 otec Petra Hory.

Související články