Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

První reakce zdrcených kolegů na smrt Štaidla: nenachází dostatečná slova smutku

Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
Zdroj: Profimedia

Ladislav Štaidl poslední tři týdny bojoval v nemocnici s těžkým průběhem koronaviru, dnes ráno ale bohužel svůj boj prohrál. Na hudebníka vzpomínají zdrcení kolegové, pro které je jeho odchod nečekaná rána. Všichni věřili, že se Štaidl uzdraví.

Ladislav Štaidl byl na začátku měsíce svým synem Arturem převezen do nemocnice, kvůli těžkému průběhu koronaviru. Skladatel musel být ihned napojen na dýchací přístroje.

Štaidl v minulosti prodělal rakovinu a přišel o jednu ledvinu, pro jeho oslabený organismus byl proto covid od začátku velikým ohrožením.

Poté, co se povedlo lékařům stav hudebníka stabilizovat, rodina i přátelé doufali, že se se zákeřným virem popere. Dnes ráno ale přišla z nemocnice smutná zpráva, hudebník nakonec po náročném boji vážné nemoci podlehl.

Smrt Ladislava Štaidla byla nečekaná, všichni mu velmi fandili, aby se z nemocnice dostal co nejdříve domů. Pro některé kolegy ze showbyznysu je odchod skladatele vyloženě zdrcující.

Mezi prvními se k úmrtí Štaidla vyjádřila Dáda Patrasová. "Jsem z toho v šoku, je to šílené, věřila jsem, že se uzdraví. Zdrcená myslím na jeho děti, které znám od malička. Odešel dlouholetý kamarád, nechci tomu uvěřit, je to strašně smutné," řekla Blesku zdrcená zpěvačka.

Patrasová znala Štaidla roky. S bratrem skladatele Jiřím Štaidlem totiž před lety prožila vážný vztah, vše ale ukončila tragická autonehoda, při níž Jiří v roce 1973 zemřel. V šoku je i manžel zpěvačky Felix Slováček. "Denně jsme se s Dádou modlili, aby se uzdravil. Denně jsme na něj mysleli. Nemůžeme té hrozné zprávě uvěřit, Láďa byl velký kus našeho života," prozradil stejnému webu.

Smutek ovšem zavládl napříč celý showbyznysem, smrt Štaidla oplakává Vondráčková, Petr Janda, Jitka Zelenková a další!Dáda Patrasová smrti Štaidla nemůže uvěřit

Dagmar Patrasová Dagmar Patrasová Zdroj: profimedia

"Byl to můj mnohaletý kamarád a spolupracovník, napsal mi mnoho krásných písniček, s jednou jsem dokonce vyjela na festival do Japonska. Nezkazil žádnou legraci, byl to výborný muzikant, organizátor a manažer. Budu mít na něj tu nejhezčí vzpomínku. A je mi to líto, že ten boj se zákeřnou nemocí nevyhrál," řekla Helena Vondráčková.

Na Štaidla si vzpomněla i kamarádka Jitka Zelenková, se kterou měl před lety milostný románek. "Některé zprávy se přijímají velmi těžce. Upřímnou soustrast především rodině a Vám, Láďo... však Vy víte," napsala zpěvačka na svůj Instagram.

Nejvíce v šoku byl z oslovených celebrit Petr Janda, který se Štaidlem přátelil dlouhých padesát let. "Promiňte, nemůžu vůbec mluvit, nemůžu nic," sdělil zdrcený muzikant.

Po Štaidlovi bezesporu zůstane v českém showbyznyse obrovská díra, upřímnou soustrast rodině, přátelům i kolegům...

Petr Janda byl s Ladislavem Štaidlem kamarád přes půl století.

Štaidl Janda Štaidl Janda Zdroj: Profimedia

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky