Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pohřeb Ladislava Štaidla: Neví o něm ani nejbližší přátelé

Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
Zdroj: Profimedia

Taková ikona české hudby, jakou Ladislav Štaidl bezesporu je, by si zasloužila velké rozloučení. Takovému obřadu však nenahrávají současná vládní opatření v souvislosti s šířením koronaviru ani výslovné přání jeho pozůstalých…

Českem před pár dny obletěla smutná zpráva o úmrtí hudebníka Ladislava Štaidla, který v nemocnici několik týdnů bojoval s koronavirem. Každým dnem by tak mělo dojít k poslednímu rozloučení s legendou české pop-music. Kdy přesně se tak stane, není ale jasné. Jeho děti totiž na pohřeb uvalily informační embargo. 

„Rodina si výslovně nepřála, abychom o pohřbu poskytovali jakékoliv informace,“ sdělila na dotaz TN.cz zaměstnankyně Pohřebního ústavu Pegas, který měl na starosti také například pohřeb Karla Gotta či Evy Pilarové. Podle deníku Blesk pohřební ústav ve středu navštívil hudebníkův nejstarší syn Jiří, který se smutné záležitosti podle všeho zhostil. 

Ladislav Štaidl Ladislav Štaidl Zdroj: Profimedia

Celá záležitost je natolik utajená, že o konkrétním datu nemají potuchy ani blízcí kamarádi Ladislava Štaidla. „Já vůbec nevím, nemám žádné zprávy. Zejména v této době covidové, jaké chcete dělat rozloučení? Jsou přece limity na 15 lidí,“ nechal se podle TN.cz slyšet hudebník František Janeček. 

Je tedy více než jasné, že i kdyby rodina informace o pohřbu přece jen sdílela, případným návštěvníkům by to nebylo nic platné. Velké rozloučení by si ale Ladislav Štaidl skutečně zasloužil. Na druhou stranu je známo, že se Štaidl za svůj život mnoha pohřbů neúčastnil, a tak je velmi pravděpodobné, že by se velké loučení nekonalo ani v případě, kdyby to bylo možné. 

Ladislav Štaidl se synem Janem a Jiřím Ladislav Štaidl se syny Janem a Jiřím Zdroj: Profimedia

Zpráva o úmrtí Ladislava Štaidla zasáhla celé Česko. Byť se hudebník koronaviru velmi obával a dělal vše pro to, aby se nemocí nenakazil, stejně ho nakonec dostihla. Po třítýdenní hospitalizaci v nemocnici pak viru a s ním spojeným komplikacím podlehl. 

Podle Aha! bylo jeho dětem v Ladislavových posledních chvílích umožněno, aby se se svým tatínkem rozloučily. Jeho smrt musí být o to větší ránou pro čtyřiadvacetiletého syna Artura, který se před šesti lety musel vyrovnávat s tragickou sebevraždou své maminky Ivety Bartošové. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky