Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Petra Černocká vzpomíná na Štaidla: Měl ji za úkol svádět, měla s tím problém

Petra Černocká a Ladislav Štaidl
Petra Černocká a Ladislav Štaidl
Zdroj: Profimedia
Petra Černocká a Ladislav Štaidl

Ladislav Štaidl byl velkým milovníkem žen a nebyl snad nikdo, kdo by to nevěděl. Na vlastní kůži to poznala i zpěvačka Petra Černocká, která s ním v rámci filmu Zpěváci na kraji nemocnice točila erotickou scénu.

Seriál Nemocnice na kraji města lidé přímo hltali. Režisér Jaromír Vašta se rozhodl, že si z náruživých diváků trochu vystřelí, a natočil hudební film Zpěváci na kraji nemocnice.

Tam si mimo jiné zahrál třeba skladatel Ladislav Štaidl nebo zpěvačka Petra Černocká. Jelikož se jednalo o parodii na seriál, byly tam i obdobné postavy. Záletného doktora Blažeje, kterého hrál v originálu Josef Abrhám, ztvárnil Štaidl a roli Iny dostala právě Černocká.

Bylo jasné, že ji Štaidl bude před kamerou svádět. „Bylo to dost divoký. Hodili nás rovnou do vody. Takže jsem přišla na plac a šup, už jsem měla zahrát s Láďou vášnivou scénu. No, Láďovi to nedělalo žádný problém, ten měl svádění ženských v malíku, já ale problém měla,“ řekla Aha! zpěvačka.

Štaidl neměl s erotickou scénou problém

V jedné scéně měla dokonce ukázat ňadra, k čemuž nakonec nedošlo. „On mě měl ohnout, že jo, a tak. No hrůza. Láďa mne ale jako zdatný tanečník vedl, takže mne ohnul, už nevím, jestli dopředu nebo dozadu, no a střih! A strčili tam nakonec prsa nějaké striptérky, takže aspoň tak,“ vypráví Černocká.

Mimo kameru prý ale spolu nikdy nic neměli. „V tu dobu chodil s Jituš a já se Zelenkovou hodně kamarádila, vždyť jsme spolu chodily na školu a potom jsme ještě s Karlem Bláhou založili skupinu Pastýři,“ vysvětluje Černocká, co jí bránilo. A nejen to. Štaidl se jí prostě nelíbil.

Černocká mu nikdy nepřišla na chuť

„A víte, že ne? Láďa byl krásný chlap, vždyť taky všechny ženské slintaly. Na mě ale byl moc hezký, uhlazený, takový seladon. Já mám radši jiný kalibr,“ svěřila se Černocká.

To Zelenková ho milovala, i když byl ženatý, a měla s ním mnoho let poměr. „Aby mohl skončit happy endem, nebo naopak velmi dramaticky, postrádal jeden důležitý aspekt – velkou a spalující lásku. A tak jsme se měli jenom velmi rádi a náš vztah byl založen na přátelství, společných profesních zájmech a samotě dlouhých zájezdů,“ napsal kdysi Štaidl o Jitce v knize Víno z hroznů. Zřejmě na jejich vztah pohlížel jinak.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky