Legendární skladatel Ladislav Štaidl bojuje s onemocněním covid-19. Momentálně leží ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí na ARO. Do nemocnice ho odvezl jeho syn, kterému zavolal František Janeček.

Janeček je Štaidlův dlouholetý přítel. „My máme takový rituál, že si voláme tak jednou dvakrát týdně. A je to takové vyprávění pánů, kteří celý život dělali populární hudbu,“ svěřil se v pořadu Showtime hudební boss. Když se mu Štaidl přestal ozývat, dostal strach.

„Stěžoval si, že mu není dobře. Tak jsem se ho ptal, jestli mu nemám zavolat doktora nebo jestli si nechce sám zavolat doktora, a on že ne, že to doma vyleží,“ popisoval Janeček, co mu Štaidl řekl při jejich posledním telefonátu.

„V sobotu jsem už z toho byl takový rozpačitý, když mi to nebral, tak jsem zavolal jeho synovi, což je advokát Jirka Štaidl,“ dodal Janeček, který tak svému příteli ušetřil spoustu zdravotních problémů. Nikdo nechce vědět, jak by to dopadlo, kdyby Štaidl začal vážné onemocnění řešit ještě později.

Na ARO nyní dýchá pomocí přístrojů. Expartner Ivety Bartošové a otec jejího syna Artura je v nemocnici pár dní, ale mezi bílými zdmi si v minulosti už nějaký čas pobyl. Před dvaceti lety totiž prodělal léčbu rakoviny.

Vše dobré mu přejí jeho děti, ale i Josef Rychtář, který byl s Bartošovou do té doby, než spáchala sebevraždu. Rychtář s ní žil dlouhá léta v Uhříněvsi a staral se i o jejího syna Artura. Po tragické události, kdy se Bartošová rozhodla skoncovat se životem, šel Artur do péče Štaidla.

„I když se známe už jen z minulosti, a to v souvislosti s mou zesnulou manželkou Ivetou a Arturem, přeji mu samozřejmě brzké uzdravení. Vždy se choval velmi slušně, a to i poté, co mu soud svěřil syna do péče,“ řekl Rychtář pro portál Život v Česku.

„Tenkrát jsem se s ním spojil, vyšel mi vstříc, a Ivetka Artura viděla vždy, když chtěla. Za to jsem mu vděčný a přeji mu, aby mu bylo zdravotně lépe,“ dodal. Štaidlův stav je momentálně vážný. Nikdo si však nepřipouští, že by svět mohl ztratit takovou legendu.