Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Za rozpadem vztahu Bartošové a Štaidla stála dohoda se Svobodou, tvrdí známá

Zlata Dvořáková
Zlata Dvořáková
Zdroj: Profimedia

Ladislav Štaidl a Iveta Bartošová měli krásný vztah, který ovšem po několika letech skončil ne zrovna přátelským rozchodem. O slavném páru promluvila rodinná chůva Zlata Dvořáková alias Golda, která tvrdí, že za jejich rozchodem stál zesnulý skladatel Karel Svoboda.

Iveta Bartošová neměla na muže ve svém životě příliš štěstí. Většina zpěvaččiných vztahů skončila zlomeným srdcem, svůj boj o lásku ovšem nikdy nevzdala.

Nejdůležitějším partnerem byl pro Bartošovou bezesporu Ladislav Štaidl, se kterým zplodila syna Artura. Rozvedený skladatel se ale do dětí původně nehrnul a to se nakonec ukázalo jako problém.

„Potřebovala mužského, ke kterému by mohla vzhlížet a mít z něj respekt. Mužského, který ji zkrotí a zároveň v něm má ochránce. Hledala si ale pravé opaky. Byli to většinou mužští, kteří se chtěli vyšplhat po ní, kteří potřebovali její jméno. S výjimkou veterináře Romana Hankeho,“ tvrdí podle webu Blesk.cz chůva Zlata Dvořáková, která s rodinou prožila mnoho let. Podle ní za rozpad vztahu Štaidla a Bartošové mohl další známý muzikant!

Iveta Bartošová, Ladislav Štaidl Iveta Bartošová, Ladislav Štaidl Zdroj: Profimedia

„Nejdřív jsem byla jenom chůva a pomáhala Ivetě s Arturem. Časem jsem začala pomáhat i s domácností, posléze se ze mne stala i taková Ivetina manažerka, která má na starosti kšefty, smlouvy a podobně. Ivetu jsem začala brát jako svoji dceru a moje dcera Bára pojala Ivetu zase za svoji sestru. V Uhříněvsi jsem začala trávit stále více času a stále častěji jsem tam byla i přes noc,“ popsala Zlata Dvořáková deníku Aha!, jak se stala členem rodiny Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla.

Chůva prý dodnes nechápe, proč byla známá zpěvačka neustále nešťastná. „Moc to nechápu, protože měla krásné dítě, byla úspěšná a krásná. Pravda je, že toho na ni bylo trošku moc. Být ‚mámotátou‘ není pro extrémně pracovně vytíženou ženu vůbec žádná legrace. Domnívám se ale, že to byli především chlapi, kvůli kterým začala takhle blbnout. Špatně si vybírala,“ vzpomíná Dvořáková.

Vážné dohady mezi Štaidlem a Bartošovou prý začaly po narození jejich syna Artura, každý měl totiž zcela odlišný pohled na výchovu. Tehdy také začaly problémy v jejich vztahu.

Skladatel si údajně přál, aby byla jeho žena s dítětem na mateřské, ona ale spěchala za prací.

Štaidl navíc původně dalšího potomka nechtěl a bál se, že si Bartošová mateřstvím pokazí svou rozjetou kariéru.

Iveta Bartošová, Ladislav Štaidl Iveta Bartošová, Ladislav Štaidl Zdroj: Profimedia

„Iveta chtěla dítě, Láďa nikoli. Za prvé už tři měl a za druhé věděl, co znamená kariéra zpěvačky, že to moc dobře nejde skloubit s mateřstvím. A on vyžadoval, aby jeho dítě mělo matku na plný úvazek. Iveta si dítě nakonec prosadila, ovšem s podmínkou, že se na určitou dobu na zpívání vykašle. A ona to nedodržela,“ vzpomíná chůva Golda v rozhovoru pro výše zmíněný web.

Zpěvačka se nakonec dohodla na práci v muzikálu s kamarádem z branže Karlem Svobodou, a tím se její vztah se Štaidlem definitivně rozpadl.

„Za Láďovými zády si upekla kšeft s jevanským sousedem Karlem Svobodou, podepsala smlouvu na muzikál Dracula, a bylo zle. Od té doby vlastně, mám alespoň takový dojem, skončilo i kamarádství mezi Láďou a Karlem. Láďa to bral jako podraz nejen od Ivety, ale i od Svobody. Bylo prostě zle, a tvrdohlavá Iveta se rozhodla Láďu opustit, i když neměla s dítětem kam jít,“ odhaluje Zlata Dvořáková temnou minulost.

Zpěvaččin osud nakonec dopadl tragicky, od její sebevraždy uběhlo už téměř sedm let.

Z Artura Štaidla mezitím vyrostl mladý muž, poslední dny mu ovšem dělá obrovské starosti zdraví jeho otce. Ladislav Štaidl už více než týden leží na oddělení ARO a bojuje s covidem. Nezbývá než mu popřát hodně sil, doufejme, že se mu podaří zákeřný vir překonat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU