Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ladislav Štaidl po sobě zanechal velký majetek. Bude se dělit mezi jeho děti

Ladislav Štaidl a Artur Štaidl
Ladislav Štaidl a Artur Štaidl
Zdroj: Profimedia
Ladislav Štaidl a Artur Štaidl

Po dlouhém boji podlehl koronaviru Ladislav Štaidl. Bylo mu 75 let. Blízký kamarád a spolupracovník Karla Gotta měl tři syny a jednu dceru. Nejmladší Artur je nyní úplný sirotek, ale nezaopatřený nezůstane. Jak se bude dělit velký majetek, který po sobě legendární skladatel zanechal?

Nečekaný skon Ladislava Štaidla všechny šokoval. Legendární skladatel podlehl koronaviru. O tatínka tak přišli Jiří, Jan, Karolína a v neposlední řadě Artur, který je momentálně úplný sirotek. Štaidl měl Artura s Ivetou Bartošovou, která v roce 2014 spáchala sebevraždu skokem pod vlak.

Čtyřiadvacetiletý Artur získá nemalé dědictví. Těžko ale říct, jak moc mu to uleví v tíživé situaci, kdy se utápí ve smutku ze ztráty milovaného rodiče…

Štaidl dříve nakupoval a prodával kulturní památky pod záštitou firmy Prago – Tex. Již delší dobu v ní má podíl i jeho nejstarší syn Jiří. Dá se předpokládat, že po jeho smrti dostane prostor i další z potomků.

Na Novém Městě v Praze pak vlastnil činžovní dům. Polovina domu je napsána na dceru Karolínu. Komu připadne druhá polovina? To záleží na závěti či dohodě sourozenců. Investovat peníze vydělané hudbou do nemovitostí byl jistě chytrý tah.

Štaidl spolupracoval snad se všemi hvězdami. Asi nejznámější je spolupráce s Karlem Gottem. Složil pro něj hity jako Trezor nebo Kávu si osladím. S láskou na něj vzpomíná i Dara Rolins.

„Život je nevyzpytatelný. Krásný i smutný, spravedlivý i krutý. Dává i bere. Všude a všem. Připíjím na život a posílám vzpomínku do nebe na ty, kteří nás opustili, a úsměv za to, že jsme je na své cestě životem potkali,“ napsala na sociální síť.

„Některé zprávy se přijímají velmi těžce. Upřímnou soustrast především rodině a Vám, Láďo… však Vy víte. Děkuji,“ zveřejnila na Facebooku zpěvačka Jitka Zelenková.

Smutek neskrývá ani Ivana Gottová. „Vyjadřuji hluboký zármutek nad nečekaným odchodem Ladislava Štaidla. Projevuji upřímnou soustrast pozůstalé rodině, jeho dětem, především Arturovi,“ myslí na nejmladšího Štaidlova syna Gottová. Truchlí po něm pochopitelně i jeho potomci, kteří prý do poslední chvíle stáli u jeho lůžka.

„Je mi nesmírně líto, že Láďa takto náhle odešel. S mým zesnulým manželem ho pojilo čtvrt století přátelství a spolupráce. Věřím, že tam nahoře spolu opět navážou na svůj poslední dialog,“ napsala vdova po slavném zpěvákovi na Instagram.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky