Po dlouhých letech, co Ladislav Potměšil bojoval se zákeřnou rakovinou, prodělal mnoho operací a trávil téměř veškerý čas upoután na lůžko, přišla v pondělí 12. července smutná zpráva. Přestože se herec se svým onemocněním pral jako lev, svůj vyčerpávající boj nakonec prohrál. „Tatínek umřel dnes ráno ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl a rád bych poděkoval všem doktorům a sestřičkám, kteří se o něj úžasně starali, zvláště pak v posledních dnech,“ uvedl pro Blesk jeho syn.

Poslední přání

Zdrcená rodina má nyní plné ruce práce s přípravou pohřbu. Vdova po Potměšilovi, herečka a dabérka Jaroslava Brousková, se nyní nechala slyšet, jak bude smuteční obřad probíhat. „Podle manželova přání se poslední rozloučení uskuteční v úzkém kruhu rodinném,“ uvedla podle Blesku pro ČTK. Žádné další detaily pohřbu prozatím neuvedla.

V současné chvíli tak není ani jasné, zda se na poslední rozloučení skutečně dostane jen nejbližší rodina, nebo se s kolegou a kamarádem budou moci rozloučit i jeho přátelé z branže. I ti jsou pochopitelně ze zprávy o jeho úmrtí naprosto zdrceni. „Byl naprosto skvělý kolega. Když jsem začínala, tak pro mě byl oporou. Byl to báječný člověk a parťák,“ nechala se pro super.cz slyšet herečka Eva Čížkovská, která si s Potměšilem zahrála například v nováckém seriálu Hospoda.

Herec mnoha rolí

Ladislav Potměšil má na svém kontě velké množství nejrůznějších rolí. Nejčastěji se ovšem objevoval v těch komediálních. Mezi jeho nejznámější snímky patří například Discopříběh anebo série filmů Byl jednou jeden polda, v níž Potměšil ztvárnil hlavní postavu majora Václava Maisnera.

Kromě filmu se věnoval také divadlu a televizní tvorbě. Jednou z jeho posledních rolí byla postava lékaře Leoše Čížka v seriálu Ordinace v růžové zahradě. S jeho odchodem na věčnost svět českého filmu přišel o další významnou osobnost, kterou diváci ve filmech milovali a díky níž si ony snímky pouští dodnes.