Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Poslední rozloučení s Potměšilem: Vdova Jaroslava Brousková splní jeho přání

Ladislav Potměšil a Jaroslava Brousková
Ladislav Potměšil a Jaroslava Brousková
Zdroj: profimedia.cz
Ladislav Potměšil a Jaroslava Brousková

Česko se ani nestačilo vzpamatovat z úmrtí Libušky Šafránkové a následného nečekaného skonu Niny Divíškové a už jej zasáhla další rána. Po vleklých zdravotních potížích totiž odešel na věčnost i herec Ladislav Potměšil. Jeho rodina nyní chystá pohřeb. Vdova Jaroslava Brousková řekla, že hodlá splnit manželovo poslední přání. 

Po dlouhých letech, co Ladislav Potměšil bojoval se zákeřnou rakovinou, prodělal mnoho operací a trávil téměř veškerý čas upoután na lůžko, přišla v pondělí 12. července smutná zpráva. Přestože se herec se svým onemocněním pral jako lev, svůj vyčerpávající boj nakonec prohrál. „Tatínek umřel dnes ráno ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl a rád bych poděkoval všem doktorům a sestřičkám, kteří se o něj úžasně starali, zvláště pak v posledních dnech,“ uvedl pro Blesk jeho syn. 

Poslední přání

Zdrcená rodina má nyní plné ruce práce s přípravou pohřbu. Vdova po Potměšilovi, herečka a dabérka Jaroslava Brousková, se nyní nechala slyšet, jak bude smuteční obřad probíhat. „Podle manželova přání se poslední rozloučení uskuteční v úzkém kruhu rodinném,“ uvedla podle Blesku pro ČTK. Žádné další detaily pohřbu prozatím neuvedla. 

V současné chvíli tak není ani jasné, zda se na poslední rozloučení skutečně dostane jen nejbližší rodina, nebo se s kolegou a kamarádem budou moci rozloučit i jeho přátelé z branže. I ti jsou pochopitelně ze zprávy o jeho úmrtí naprosto zdrceni. „Byl naprosto skvělý kolega. Když jsem začínala, tak pro mě byl oporou. Byl to báječný člověk a parťák,“ nechala se pro super.cz slyšet herečka Eva Čížkovská, která si s Potměšilem zahrála například v nováckém seriálu Hospoda. 

Herec mnoha rolí

Ladislav Potměšil má na svém kontě velké množství nejrůznějších rolí. Nejčastěji se ovšem objevoval v těch komediálních. Mezi jeho nejznámější snímky patří například Discopříběh anebo série filmů Byl jednou jeden polda, v níž Potměšil ztvárnil hlavní postavu majora Václava Maisnera. 

Kromě filmu se věnoval také divadlu a televizní tvorbě. Jednou z jeho posledních rolí byla postava lékaře Leoše Čížka v seriálu Ordinace v růžové zahradě. S jeho odchodem na věčnost svět českého filmu přišel o další významnou osobnost, kterou diváci ve filmech milovali a díky níž si ony snímky pouští dodnes. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky