Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ženy Ladislava Potměšila: Svou životní lásku Brouskovou nejprve pěkně naštval

Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
Zdroj: Profimedia
Ladislav Potměšil

Možná jste si mysleli, že měl Ladislav Potměšil jen jednu ženu, a to Jaroslavu Brouskovou, o které vždy mluvil v samých superlativech. Není tomu ale tak! Milovník z Discopříběhu byl totiž nejdříve ženatý s herečkou Jaroslavou Pokornou. S tou měl dokonce dceru Marii, o které se toho dodnes moc neví. Dnes by tento slavný herec oslavil 76. narozeniny. Bohužel však už od 12. července tohoto roku není mezi námi.

Ladislava Potměšila můžete znát z tolika televizních a filmových rolí, že by se našel jen málokdo, kdo si ho alespoň v některé z nich neoblíbil. Ať už jako majora Maisnera z komedie Byl jednou jeden polda, jako otce Horáčka z Discopříběhu nebo jako podnikatele Nováka z legendárního televizního seriálu Hospoda. Zkrátka a dobře, byl prostě nezapomenutelný. Jeho hlas, charisma a humor bavil diváky dlouhá léta. Bohužel však herec letos v létě odešel do hereckého nebe a své 76. narozeniny už nestihl oslavit.

„Tatínek umřel ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl,“ prozradil Blesku syn Honza, který naznačil, že se přesně neví na co. Příčin prý bylo více. Během jediného roku musel podstoupit čtyři závažné operace. Při jedné mu musel dokonce být odebrán obratel.

Potměšil měl kromě synů také dceru Mášu

V mládí však býval Ladislav pěkný svůdník. Ženy ho milovaly a on miloval je, ale jen do doby, než potkal tu pravou. Herečku ze seriálu Žena za pultem, Jaroslavu Brouskovou. Před ní byl však ženatý s herečkou Jaroslavou Pokornou. S tou hrál v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého a následně zplodil dceru Marii. Vztah jim ale nevydržel.

„Se ženou jsme se dohodli na rozchodu. S dcerou Mášou a dnes i jejími dětmi Fanynkou a Honzíkem máme hezké vztahy. Pořád o sobě víme a telefonujeme si každý týden,“ prozradil před časem. 

Ještě, když byl ženatý, se seznámil roku 1972 s Jaroslavou Brouskovou, a to při konkurzu na film Dvě věci pro život. Rozhodně to ale nebyla láska na první pohled. Herečku Ladislav pěkně naštval. Vysmíval se jí totiž, že se v šatně učí na zkoušku. 

Kvůli Brouskové se rozvedl s Pokornou

Nakonec se ale dali dohromady a jak jsme už zmínili, Potměšil se s první manželkou rozvedl. S Brouskovou pak měl ještě další dva syny. Ladislava a Jana. 

Celá rodina se o něj starala, když herec onemocněl rakovinou. Především pak manželka, která byla jeho strážným andělem. Herec ji bezmezně miloval a vždy o ní mluvil jen v tom nejlepším. Pečovala o něj do posledních chvil a věřila, že konec nepřijde tak brzy. Bohužel však Ladislav v červenci v motolské nemocnici ve spánku zemřel. Celá rodina pak byla pospolu, aby těžkou ztrátu překonala.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU