Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ladislav Mrkvička měl velké trápení se synem, na dno ho nikdy padnout nenechal

Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
Zdroj: Profimedia

Herecká hvězda Ladislav Mrkvička nás navždy opustil, zbylo po něm celkem pět dětí. Ačkoliv byl na své potomky pyšný, syn Jakub Mrkvičkovi dlouhodobě dělal obrovské starosti.

Ladislav Mrkvička byl, co se týká milostného života, velmi činorodý. Herec byl dvakrát ženatý, v roce 1977 si řekli ANO s Ivanou Kopeckou a jejich vztah vydržel jedenáct let.

Pak se ale Mrkvička zakoukal do produkční Aleny Kotibové a tu si po čase vzal za svou druhou právoplatnou manželku. Ze dvou zásadních vztahů měl herec celkem tři syny, mezitím se mu ale narodily i dvě nemanželské děti, syn a dcera.

„První nemanželský syn Tom se narodil, když jsem byl na vojně. Teď žije v Belgii, kam emigrovala jeho matka, když byl malý. Pak se ho ujali pěstouni, kteří si na mě našli spojení do Prahy, ještě za totality. Od té doby jsme v kontaktu. S pomocí těch pěstounů Tom vystudoval architekturu. Je to bezvadný, všestranný kluk, perfektně hraje na klavír. A pak mám nemanželskou dceru. Přibližně když se tvořili první dva synové, spadla do toho dcera. Já jsem odjakživa pyšný, že ji mám. Teď dostudovala herectví na DAMU,“ chlubil se před lety v rozhovoru pro Lidovky.cz Mrkvička i nemanželskými potomky. Největší starost mu však dělal jeho druhý syn, který propadl tvrdým drogám.

Ladislav Mrkvička Ladislav Mrkvička Zdroj: Profimedia

Asi nejlepší vztahy měl Ladislav Mrkvička se synem z druhého manželství, ten po rozvodu rodičů dokonce zůstal u otce bydlet, aby se o něj mohl starat, což také poslední roky dělal.

Méně povedený byl ale jeho starší bratr Jakub, který už ve čtrnácti letech spadl do závislosti na tvrdých drogách.

Mrkvičkův syn se postupně dostal na samé dno, stal se pravidelným uživatelem pervitinu, a později dokonce heroinu. 

„Mám velké trápení s druhým synem, který má problém s drogami. Teď drogy neužívá, je na subutexu, což je náhražka, kterou dostává na recept. Byl jsem špatný otec. Výbušný a vzteklý,“ přiznal před několika lety Ladislav Mrkvička deníku Aha!.

Ladislav Mrkvička Ladislav Mrkvička Zdroj: profimedia

Kvůli drogové závislosti se Jakub Mrkvička dokonce dostal do vězení, v roce 2001 byl za krádež odsouzen ke dvanácti měsícům nepodmíněně. Ani tehdy ovšem nepřestal brát drogy a po návratu nadále trýznil otce svými problémy. 

Drogy vnímal Ladislav Mrkvička jako prokletí, které způsobilo rozklad celé jeho rodiny. Obrovský stres pak prožil před třemi lety, když mladší syn při oslavě narozenin vypadl z okna a polámal si obě nohy.

Své děti ale známý herec nikdy nenechal padnout a vždy se k nim hrdě hlásil, i když to s nimi často neměl jednoduché...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky