Ladislav Mrkvička měl se synem Jakubem problémy od jeho útlého mládí, drogám propadl v pouhých čtrnácti letech.

Závislost na pervitinu a později i heroinu se však u mladého Mrkvičky stále zhoršovala, a tak se začal pohybovat na hranici zákona, na což nakonec doplatil, skončil za mřížemi.

Ani pobyt ve vězení ale nebyl pro syna slavného herce dostatečnou motivací, aby se drog vzdal. Podle svědectví jednoho spoluvězně užíval Jakub Mrkvička návykové látky i za mřížemi, a zásoboval tam dokonce i své kamarády.

„V roce 2001 jsem byl se synem Ladislava Mrkvičky na jedné cele ve Stráži pod Ralskem. Byl tam jen na skok. Ale doteď si ho tam budou všichni pamatovat. Byla to troska, která žila jenom pro drogy, heroin bral i v kriminále. Jeho táta se kvůli němu trápil,“ řekl exkluzivně deníku Extra.cz muž s iniciály P. K., který dle svých slov prožil s mladým Mrkvičkou nějaký čas ve vězení.

P. K. byl prý dokonce svědkem, když se hercův syn za mřížemi předávkoval.

„Jednou se tím svinstvem předávkoval, odvezli ho na JIP, a když se po čtrnácti dnech vrátil zpátky, dali ho k nám na pokoj, na oddělení mezi pracující, aby byl pod dohledem. Bohužel jeden ze zaměstnanců věznice byl těžký alkoholik, který chodil do práce vyspávat kocoviny, takže neřešil, co chodí v kilogramových dopisech. Mistr Mrkvička tak měl dál neomezený přístup k heráku,“ šokuje údajný spoluvězeň Jakuba Mrkvičky.

Mrkvičkův syn drogy podle P. K. nejen konzumoval, ale i distribuoval mezi ostatní vězně. Jako důkaz své lásky k návykovým látkám si dokonce nechal potetovat obličej!

„Na bok hlavy si nechal vytetovat švabachem GBH, což je zkratka pro gram bílého heroinu. Kamarádi jsme nebyli, feťáci se svěřují zase feťákům, a tím já nebyl. Ve Stráži pod Ralskem si ale mladého Mrkvičku budou pamatovat asi všichni. Zásoboval celý barák. A že jich tam bylo,“ nebral si P. K. v rozhovoru pro výše zmíněný web servítky.

Syn Ladislava Mrkvičky podle jeho bývalého spoluvězně trávil čas ve své cele, a to pod silným účinkem drog. Proto často ani nevnímal, co se kolem něj děje.

„Já celý výkon trestu pracoval, takže jsem ho většinou jen viděl sjetého a občas pozvraceného v posteli. Bylo mi líto hlavně jeho táty. Pokoušel se mu pomoct, platil mu drahé léčení, dotoval ho, ale on na něj a celou rodinu kašlal,“ uzavřel muž své svědectví.

Redakce Extra.cz se pokoušela získat i názor Jakuba Mrkvičky, ten prý ale na jejich podněty nereagoval. Zda si náhodou pan P. K. celou příhodu nepřibarvil, se můžeme jen domýšlet.