Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ladislav Mrkvička oznámil konec herecké kariéry kvůli závažné chorobě

Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
Zdroj: ČSFD
Ladislav Mrkvička

Ladislav Mrkvička je v současné době známý jako bývalý učitel Kintzl z kriminálky Policie Modrava. Po skončení seriálu už ho na televizních obrazovkách neuvidíme. S hereckou kariérou končí kvůli Parkinsonově chorobě, kterou trpí. Nemoc ho ničí a není kvůli ní schopný hrát.

Ladislav Mrkvička trpí Parkinsonovou chorobou a nemůže s tím nic dělat. Zákeřná nemoc postupně napadá mozek a člověka celkově oslabuje. Postupem času pak jde dolů mentálně i fyzicky. Toho všeho si je herec vědom.

Mrkvička byl vždy společenský a komunikativní. To se zřejmě nadobro změnilo. „Nechci, aby za mnou někdo chodil,“ prohlásil loni na podzim při převzetí ceny Thálie v Národním divadle. Další pracovní nabídky už nebere.

Současní televizní diváci ho znají ze seriálu Policie Modrava

„Je to krásný pocit a děkuji Herecké asociaci, že mi tohle ocenění udělila. Už nominace mě překvapila a naprosto jsem nečekal, že tady budu stát a tu cenu dostanu. Beru ji i jako další dárek k mým letošním osmdesátinám,“ řekl Mrkvička při převzetí.

„Mým posledním hereckým vystoupením byla role v právě uváděném filmu Staříci, která byla pěkná, i když trošku víc náročná. A pravděpodobně, nebo skoro určitě s ní s herectvím končím,“ řekl razantně herec a potvrdil tak obavy ostatních.

S kariérou herec končí

„I když se někdy ne nadarmo říká, nikdy neříkej nikdy. No, uvidíme, já osobně tenhle nádherný večer v Národním divadle beru pro sebe jako bilanční,“ pokračoval. Naposledy ho diváci mohli spatřit ve filmu Staříci. Kameru už Mrkvička nechce ani vidět.

„Čeká mě léčebna dlouhodobě nemocných anebo rakev, jsem smířen,“ svěřil se herec deníku Aha. Sám ví, že nemoc se zhoršuje. I z toho důvodu loni sepsal závěť. „Chci po sobě mít čistý stůl, protože ta nemoc se pořád zhoršuje,“ řekl Mrkvička.

Zákeřná nemoc ho postupně ničí

Mrkvička se na veřejnosti příliš neobjevuje. Výjimku udělal jen kvůli kamarádovi Rudolfu Jelínkovi, který měl oslavu narozenin. Na jeho pětaosmdesátiny se do Klubu Divadla na Vinohradech dostavil. To, že mu ostatní říkali, jak báječně vypadá, ho nezajímalo. „Nenechte se mýlit,“ řekl jen.

Ladislav Mrkvička si dosud zahrál spoustu výrazných rolí jako poručíka Stejskala ze seriálu 30 případů majora Zemana, žokeje Janýra z Dobré Vody či bývalého učitele Kintzla z kriminálky Policie Modrava. Teď už nabídky na role zkrátka nepřijímá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky