Zpěvák, skladatel a kytarista Láďa Křížek se se svou někdejší manželkou seznámil jako velmi mladý. Po svatbě se jim narodily dvě děti a po dlouhých třicet pět let se zdálo, že je jejich rodina šťastná. 

Opak se ale ukázal být pravdou. Přestože se již společně stali dokonce prarodiči, v roce 2020 se nečekaně rozvedli. 

“Už toho na nás bylo moc. Byla to taková suma všech věcí, kdy manželka už chtěla někoho jiného, úplně jinou povahu, a já jsem toužil taky po někom jiném. Už jsem v podstatě nemohl dál,” přiznal pro deník Aha! pokorně. 

Nová láska si na něj počkala

Zklamaný byl ale z toho, že se jim nepodařilo spolu i po rozchodu udržet korektní vztahy. “Já jsem si fakt bláhově myslel, že bychom mohli zůstat přáteli i potom. Že bychom si mohli zajet na výlet nebo večeři, ale ne,“ dodal smutně.

Nyní je ale zase šťastný po boku své nové partnerky. Tu potkal poprvé již zamlada v éře kapely Vitacit a již tehdy se jí prý líbil. Musela si na něho ale počkat. Jeho milá Monika se živí jako psycholožka a je mu velkou oporou.

Pár spolu ale zatím nebydlí. Monice se totiž nechce z Prahy stěhovat do Loun, kde známý hudebník již roky spokojeně žije. Jejich lásce to ale zatím nepřekáží. 

Hudbu měl v krvi už jako dítě

Přestože by to do něj dnes již nikdo neřekl, má za sebou Láďa Křížek divoká léta. S hudební produkcí na veřejnosti začínal již jako dítě, kdy bez ostychu pěl písně na autobusových zastávkách. 

Vystupoval v několika kapelách, proslavil se ale teprve v uskupení Vitacit, odkud posléze přešel do heavy metalové kapely Citron. Po pár letech odešel i odtamtud a založil kapelu Kreyson, se kterou mimochodem hraje i dnes. 

V jednu chvíli potřeboval patrně pauzu od rockové muziky, a tak se svým bratrem Miroslavem založil duo Damiens, které se soustředilo převážně na pop a několik let kralovalo českým diskotékám. 

Duo Damiens kralovalo diskotékám

V současné době prý s bratrem přemýšlí, zda svůj dříve úspěšný projekt alespoň na chvíli neoživit. Definitivně se ale ještě nerozhodli, a to hlavně z toho důvodu, že si dobře uvědomují, že nejsou již právě nejmladší.

Na rozdíl od řady jiných hudebníků ale nikdy nezažil pád na dno, který je pro řadu rockových hězd typický. “Být slavný je hrozně nebezpečné. Je strašně důležité mít správné lidi vedle sebe. Jak vás nezachytí někdo, kdo má zkušenost, tak to může zle skončit. Já jsem s tím samozřejmě problémy měl,” svěřil se serveru Aha! otevřeně.

“Nikdy jsem neměl problém s drogami, ale s alkoholem a dalšími věcmi, kterým se člověk neubránil. Člověk si ale řekne, že není důležitý, co bylo, ale důležitý je, co bude. Jestli chceš být jiný, tady na tom pracovat,” vysvětlil svůj životní postoj Láďa Křížek.

Související články