Před čtyřmi lety prožila úspěšná tenistka šílený zážitek. V jejím prostějovském bytě ji přepadl kriminálník Roman Žondra. Kvitové pořezal ruku tak silně, že byla na několik měsíců vyřazena z tréninku. Právě po tomto incidentu začala bydlet u Vaňka a jeho rodiny.

Milostný trojúhelník

To, že Petra bydlela u svého trenéra, mnozí chápali jako pomoc v těžké situaci. V té době se už ovšem začal nejspíš psát příběh jejich velké lásky. „Není tajemstvím, že Petra po přepadení bydlela u Vaňků, že tam našla přechodný domov," uvedl tehdy pro Blesk zdroj z okolí tenistky. Chvíli na to, co Petra opustila byt Vaňků, se začal manželský pár po osmnácti letech rozvádět. V ten moment se karty obrátily a Jiří se přesunul do bytu Kvitové. Fotografové ho načapali, jak jedno ráno opouští její pražský byt. I po této skutečnosti tenistka poměr se svým trenérem zapírala. Její tiskový mluvčí uvedl, že trenér s ní trávil noci kvůli tomu, že v jeho bytě ještě pracovali zedníci.

"Petra Kvitová poskytla trenéru Vaňkovi v jeho složité životní situaci azyl, aby v jejím prostorném apartmá v části pro hosty několikrát přespal. Byla to však jen mimořádná výpomoc v době, kdy v jeho bytě probíhají stavební úpravy a kdy vzhledem k pandemii koronaviru bylo prakticky vyloučené sehnat náhradní bydlení. Oba spolupracují čistě v profesionální rovině trenér–hráčka," řekl pro Blesk Karel Tejkal.

Tichý rozvod

O tom, že spolu Kvitová a Vaněk randí, se začalo šeptat už v roce 2020. Oficiálně se k vztahu přiznali až rok na to. Rozvod úspěšného tenisového trenéra proběhl k překvapení všech v naprosté tichosti. Jeho bývalá manželka utrousila pro Expres jen jeden tajemný vzkaz. „Nechci být neslušná. Já nikdy nic nekomentovala a ani nebudu.” Z jejího komentáře tak jednoznačně vyplývá, že vše nebylo tak, jak podávali na veřejnosti. Kvitová a Vaněk nejspíše mají pořádné tajemství.

Související články