Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vary levně: Filmový festival nabízí přívětivou možnost ubytování

Stanové městečko / Ilustrační foto
Stanové městečko / Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Stanové městečko / Ilustrační foto

V Karlových Varech vypukl již 55. ročník oblíbeného mezinárodního filmového festivalu, na který každoročně vyráží tisíce filmových nadšenců. Ti zpravidla řeší základní otázku ubytování, jehož shánění může leckdy činit nemalý problém a ve výsledku stojí i nemalé peníze. Naštěstí je pro návštěvníky festivalu dostupná příznivá možnost. 

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je bezesporu největší českou filmovou události, kterou si pravidelně nenechávají ujít významná česká jména a tisíce fanoušků. Kromě množství skvělých snímků festival nabízí i nepřeberné množství večírků a společenských akcí a celé město zahalí hvězdnou atmosférou. Není proto divu, nakolik je tato událost mezi lidmi oblíbená. Účast na festivalu však může vyjít na nemalé peníze, zvládnout se ale dá i s velmi omezeným rozpočtem. 

Ubytování takřka za hubičku

Je více než jasné, že ceny za ubytování v době konání filmového festivalu pořádně rostou, a to někdy až do téměř závratných výšin. Kdo touží po noclehu v hotelu či penzionu a nechce za něj utratit tisíce korun, se zkrátka bez předčasné rezervace neobejde. Mnozí návštěvníci si ubytování domlouvají i několik týdnů předem. Nejde přitom jen o cenu, ale také o kapacitu, která se s každým dnem obrovskou rychlostí omezuje. 

Jednou z možností ubytování s příznivou cenou a obrovskou kapacitou je Stanové městečko, které se nachází v areálu Rolava. Vzhledem k jeho rozloze není předchozí rezervace nutná, návštěvníci tak mohou dorazit takřka kdykoliv v době konání festivalu. Cena za osobu nad 6 let činí sto korun. Stan si musí návštěvníci donést vlastní. Podrobnější informace naleznete přímo na stránkách KVCITY.cz

Improvizované hostely letos ne

V předchozích letech nabízel filmový festival ubytování pro nenáročné rovněž v několika improvizovaných hostelech. Jednou z možností byl například nocleh v prostorách Základní školy Dukelských hrdinů v ulici Moskevská. Takové či podobné ubytování však v letošním roce možné není, a to kvůli stále probíhající pandemii koronaviru. Kdo tedy plánoval strávit noci festivalu v obdobných zařízeních, musí se poohlédnout po něčem jiném. 

V Karlových Varech zkrátka existuje obrovské množství nejrůznějších možností, kde složit hlavu, záleží však na penězích, jež jsou návštěvníci ochotni investovat. Nabízí desítky hotelů, penzionů anebo ubytovování v bytech místních. Rozhodně však neplatí, že účast na festivalu vyjde každého draho. Při vhodném výběru ubytování a stravování v bistrech či restauracích v méně rušných uličkách vyjde několikadenní návštěva festivalu jen několik málo stovek korun. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU