Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cesta na filmový festival: Návštěvníci mohou využít i přepravy zdarma

55. ročník MFFKV
55. ročník MFFKV
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary
55. ročník MFFKV

Další ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se nezadržitelně blíží a spousta filmových nadšenců přemýšlí, jak se do města celého dění dostat a v případě vlastní dopravy také kde zaparkovat. Karlovy Vary naštěstí nabízí velké množství placených parkovišť a také možnost bezplatné hromadné dopravy. 

Filmový festival v Karlových Varech patří k českým událostem roku, kterou si pravidelně nenechávají tisíce návštěvníků ujít. Mnozí však řeší zásadní otázku dopravy, popřípadě hromadné přepravy ve městě. A právě proto organizátoři na oficiálních stránkách festivalu popisují nejrůznější možnosti. 

Raději vlakem či autobusem

Do Karlových Varů jezdí mnoho pravidelných linek autobusů i vlaků z hojného počtu větších českých měst. Výhodou je pak i skutečnost, že se autobusové i vlakové nádraží nacházejí asi jen 15 minut chůze od hotelu Thermal, v němž se konají ty nejdůležitější události festivalu. Kdo však pro vlastní pohodlí zvolí cestu autem, možná bude mít problém zaparkovat. V době konání filmového festivalu se totiž kapacity nejrůznějších parkovišť značně naplňují.

V blízkosti hotelu Thermal se nachází hned několik placených parkovišť. Jejich přehled s jednotlivými adresami najdete na oficiálních stránkách filmového festivalu. 

Doprava po městě zdarma

V Karlových Varech funguje městská hromadná doprava, a proto není pohyb po všech významných místech problémem. Za normálních okolností se MHD platí, během trvání festivalu jsou však návštěvníkům k dispozici tři autobusové linky – F1, F2, F3 – a to zcela zdarma. Jejich služeb je možné využívat od 20. do 28 srpna. V případě linky F1 dokonce až do 29. srpna. Tyto spoje zastavují na takových zastávkách, jako jsou například Hotel Thermal, Kino Drahomíra, Tržnice či Stanové městečko, tedy na všech stanicích, jež jsou pro návštěvníky festivalu stěžejní.

Ve městě je pochopitelně možné využít i nejrůznějších taxi služeb i dalších možností, jako například zapůjčení kol. Drtivá většina nejvytíženějších míst se naštěstí nachází v docházkové vzdálenosti nedaleko od sebe, a proto je pravděpodobné, že větší využívání MHD nebude ani nutné. 

Filmový festival v Karlových Varech se blíží:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU