Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Filmový festival ve Varech začal: Kdy a kde uvidíte známé hollywoodské tváře?

KVIFF 55. ročník
KVIFF 55. ročník
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary
KVIFF 55. ročník

Nejočekávanější česká filmová událost roku je konečně tady. V Karlových Varech v pátek 20. srpna začíná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který, jak je zvykem, nabídne přehlídku úžasných filmů a návštěvníkům rovněž přinese možnost setkání s těmi nejzářivějšími hvězdami Hollywoodu. 

V loňském roce nebylo jeho konání v důsledku pandemie koronaviru možné, letos ale Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary svým příznivcům čekání rozhodně vynahradí. Kromě toho, že představí velmi očekávané snímky české i světové kinematografie, se jej zúčastní i několik známých hollywoodských tváří. Vzhledem ke stávající situaci však musí návštěvníci dbát určitých pravidel. 

Dorazí i Johnny Depp

Jednou z hlavních hvězd festivalu je herec Johnny Depp, který diváky pozdraví při příjezdu na červený koberec v pátek 27. srpna ve 14 hodin u hotelu Thermal. Představitel Jacka Sparrowa z kultovní série filmů Piráti z Karibiku při své návštěvě festivalu uvede snímek Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem. 

Další osobností je Michael Caine, kterého mohou fanoušci vidět v pátek 20. srpna od 16 hodin na červeném koberci u Thermalu. Během večera si pak herec převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. O den později, tedy v sobotu 21. srpna ve 14:00, uvede ve Velkém sálu hotelu Thermal film Bestsellery. 

A svůj snímek Zoufalství a naděje přijede představit i herec a režisér Ethan Hawke, a to v pátek 27. srpna v 17:00 ve Velkém sálu hotelu Thermal. Diváci jej budou moci spatřit i v sobotu 28. srpna od 16 hodin, kdy dorazí na slavnostní zakončení festivalu a převezme si Cenu prezidenta MFF KV. Informace o dalších hostech jsou k nalezení na oficiálních stránkách Mezinárodních filmového festivalu Karlovy Vary.

Do kina jen s páskou

V rámci stávajícím opatřením proti šíření koronaviru budou v letošním roce Vary poněkud jiné. Jak je již zvykem, ve všech vnitřních prostorách bude nutné chránit své dýchací cesty respirátorem či nanorouškou. Při vstupu do kin a dalších festivalových prostor pak bude od návštěvníků vyžadována speciální kontrolní páska. Tu lze získat na základě platného certifikátu EU COVID-19 s QR kódem. 

Kontrolní pásky je možné obdržet buď na stanovištích Covid Control Teamu, která budou umístěna u akreditačních center u hotelů Thermal a Pupp nebo od mobilních Covid Control Teamů, které budou označeny bílou reflexní vestou s CCT grafikou. 

Na letošní ročník festivalu dorazí i Michael Caine:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU