Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kvido z Báječných let pod psa: Libuše Šafránková měla můj obdiv

Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
Zdroj: Profimedia.cz
Libuše Šafránková

Snímek Báječná léta pod psa právem patří mezi nejpopulárnější české komedie. Humorný byl ale i samotný vznik filmu, o což se primárně postaral představitel chytrolína Kvida, Jan Zahálka. V jeden moment totiž naprosto odzbrojil zcela nevinnou hláškou celý štáb. Během natáčení měl také možnost poznat Libuši Šafránkovou, která mu jistě předala cenné rady. Kvida ve starším věku hrál Jakub Wehrenberg.

Roztomilý a bezprostřední chytrák Kvido z komedie Báječná léta pod psa si získal srdce nejednoho diváka. Tvůrci si s jeho představitelem Janem Zahálkou dosyta užili i během samotného vzniku filmu. A přestože se malému herci hraní líbilo, u filmu nakonec nezůstal. Jak Jan Zahálka pobavil štáb a čemu se věnuje dnes?

Na place všichni lehli smíchy

Hned během jeho prvního natáčecího dne se mu podařilo rozesmát všechny členy štábu. „Kolik je hodin? Půl sedmý? Tak to je dobrý, to aspoň stihnu Události,“ prohlásil dle webu Aktuálně.cz Jan Zahálka před odchodem z placu domů. A o několik málo dní později na sebe opět strhl pozornost. 

„V jedné scéně spím ve škole v ředitelně. Pan režisér mi kladl na srdce, aby to spaní vypadalo reálně. A reálné skutečně bylo – usnul jsem a spal jako pařez. Probudili mě až po x hodinách, že už je opravdu čas jet. Plac byl už kompletně uklizen a my jsme byli mezi posledními odjíždějícími,“ vyprávěl humornou historku sám Jan Zahálka v rozhovoru pro Blesk. Při natáčení se s ním musela zákonitě nasmát i nedávno zesnulá Libuše Šafránková. 

Snímek odstartoval jeho budoucí kariéru

Jan Zahálka na sebe pochopitelně svou rolí upozornil a nesmazatelně se zapsal do divácké paměti. A tvůrci o něj měli zájem dál. Představitel Kvida se ale viděl docela někde jinde. Za honorář, který díky roli obdržel, si pořídil svůj první počítač a o jeho budoucím povolání bylo rozhodnuto. „Jako kluka mě velmi zajímal samozřejmě hlavně proto, že se na něm dají hrát hry. Doma jsme počítač předtím nikdy neměli, znal jsem ho od kamarádů a vždycky jsme se u něho královsky bavili,“ řekl stejnému zdroji Zahálka, kterého dnes počítače živí. 

„Živím se IT, konkrétně umělou inteligencí. Působím jako výzkumník na ČVUT a mám také malou firmu zabývající se inteligentní analýzou dat,“ dodal ještě a přiznal, že kdyby se nyní objevila nějaká herecká nabídka, rozhodně by se jí nebránil. Jan Zahálka je ženatý a má jednu dceru. 

Jakub Wehrenberg Libušku obdivoval

Kvida ve starším věku hrál Jakub Wehrenberg. „Libuška Šafránková měla můj obdiv. Už jako začínající herec jsem měl sen – zahrát si s ní buď v divadle, nebo ve filmu. S Josefem Abrhámem se skvěle doplňovali a musím zpětně přiznat, že jsem je oba považoval za velký vzor,“ řekl herec Jakub Wehrenberg o Libuši Šafránkové dle webu Aktuálně.cz

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky